• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ramon Torrella Cascante

  Przeczytaj także...
  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.Luigi Dadaglio (ur. 28 września 1914 w Sezzadio, zm. 22 sierpnia 1990 w Rzymie ) – włoski duchowny katolicki, kardynał, Penitencjarz Większy, Archiprezbiter bazyliki Matki Bożej Większej.
  Biskup (łac. episcopus z gr. ἐπίσκοπος episkopos: nadzorca, opiekun) – w Kościołach chrześcijańskich duchowny o najwyższych święceniach. Urząd kościelny w Kościele katolickim i w kościołach prawosławnych uznawany za najwyższy stopień sakramentu kapłaństwa.

  Ramon Torrella Cascante (30 kwietnia 1923 w Olesa de Montserrat - 23 kwietnia 2004), hiszpański duchowny katolicki.

  Przyjął święcenia kapłańskie 25 lipca 1953. W październiku 1968 został mianowany biskupem pomocniczym Barcelony, otrzymał jednocześnie stolicę tytularną Minervium. Sakry biskupiej udzielił mu nuncjusz apostolski w Hiszpanii Luigi Dadaglio (późniejszy kardynał) 14 grudnia 1968.

  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.

  W latach 1970-1983 pracował na wysokich stanowiskach w Kurii Rzymskiej, był m.in. oficjałem Papieskiej Rady ds. Świeckich. 11 kwietnia 1983 został promowany na arcybiskupa Tarragony; przeszedł na emeryturę w lutym 1997.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.