• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rammstein  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Rosenrot jest piątym studyjnym albumem niemieckiego zespołu Rammstein, wydany został 28 października 2005 roku. Na albumie znajdują się utwory, które pierwotnie znaleźć miały się na poprzednich płytach, lecz zostały przełożone na kolejny album, a także kilka utworów nagranych specjalnie dla potrzeb nowego albumu.
  Logo Rammsteinu

  Rammstein (często zapisywane skrótowo jako R+) – niemiecki zespół grający muzykę z gatunku Neue Deutsche Härte. Powstał w 1994 roku, jego nazwa pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej (Ramstein Air Base) w Niemczech, położonej obok miasta Ramstein-Miesenbach, w której miała miejsce katastrofa lotnicza, o której zespół nagrał utwór o tej samej nazwie. Początkowo nazwa brzmiała „Rammstein Flugschau”, która jednak w niedalekiej przyszłości została skrócona do Rammstein. Paul Landers, jeden z ówczesnych twórców nowej nazwy, w późniejszym czasie wyjaśnił, iż nowa nazwa zespołu została wymyślona dla zabawy i dodatkowo ze względu na niewiedzę omyłkowo zapisana przez dwa M. Pomimo innych pomysłów na nazwę zespołu (m.in. Milch, Erde oraz Mutter), grupie nie udało się już pozbyć starszego nazewnictwa. Zespół od początku kariery, sprzedał na świecie 17 milionów płyt. Rammstein jest też pierwszym artystą z Niemiec, który wyprzedał słynną nowojorską Madison Square Garden.

  Nekrofilia (gr. νεκρός <nekrós> – martwy, φιλία <filía> – miłość; ang. necrophilia; inne nazwy: tanatofilia, nekrolagnia) – zaburzenie preferencji seksualnych; stan, w którym bodźcem stymulującym seksualnie mogą być jedynie ludzkie zwłoki. Skłonność ta może być jednak wygeneralizowana do wszystkich obiektów, które danej jednostce kojarzą się ze śmiercią bądź zwłokami (np. śpiące osoby).Du riechst so gut (niem. Pachniesz tak wspaniale) jest piosenką niemieckiego zespołu Rammstein, pochodzącą z jego debiutanckiego albumu zatytułowanego Herzeleid wydanego w roku 1995.

  Spis treści

 • 1 Założenie i Herzeleid (1989-1996)
 • 2 Muzyka i teksty
 • 3 Koncerty i teledyski
 • 4 Książki
 • 5 Dyskografia
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dyskografia Rammstein – niemieckiego zespołu metalowego składa się z sześciu albumów studyjnych, dwóch albumów koncertowych, jednej kompilacji, jednego box setu, dwudziestu czterech singli oraz trzech wideo. Członkami zespołu od jego założenia w 1993 są: wokalista Till Lindemann, gitarzyści Richard Kruspe i Paul Landers, keyboardzista Christian Lorenz, basista Oliver Riedel oraz perkusista Christoph Schneider.
  Sprawa Josefa Fritzla została ujawniona w kwietniu 2008 roku, kiedy 42-letnia Austriaczka Elisabeth Fritzl, zeznała policji, że przez 24 lata była więziona i gwałcona przez swojego ojca, Josefa Fritzla. W marcu 2009 austriacki sąd uznał 73-letniego Josefa Fritzla za winnego m.in. morderstwa syna, wielokrotnych gwałtów, czynów kazirodczych, czynów pedofilskich dokonywanych na swej córce oraz pozbawienia wolności pozostałych swoich dzieci, skazując go na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawa ta stała się szeroko komentowanym wydarzeniem na całym świecie.
  Tabulatura – 1) zbiorczy termin na określenie instrumentalnych systemów notacyjnych XV-XVII wieku lub 2) zbiór utworów zapisanych tą notacją.
  Ramstein-Miesenbach – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, leżące w powiecie Kaiserslautern, siedziba gminy związkowej Ramstein-Miesenbach. Liczy 7 508 mieszkańców (2009).
  Seemann (niem. żeglarz) jest piosenką niemieckiego zespołu Rammstein, pochodzącą z jego debiutanckiego albumu zatytułowanego Herzeleid wydanego w roku 1995.
  Ramstein Air Base – największa amerykańska baza lotnicza w Europie, siedziba United States Air Forces in Europe (USAFE, Dowództwo Amerykańskich Sił Powietrznych w Europie), jednocześnie jedna z największych instalacji Sojuszu Północnoatlantyckiego. Położona jest koło miasta Ramstein-Miesenbach w zachodnich Niemczech.
  Stripped (ang. rozebrana) – utwór niemieckiej grupy Rammstein, pochodząca z singla Stripped (1998). Jest coverem piosenki zespołu Depeche Mode. W teledysku zostały wykorzystane fragmenty filmu Olympia reżyserii Leni Riefenstahl, co spowodowało oskarżenie zespołu o fasycnację faszyzmem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.063 sek.