• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ramblin' Tommy Scott

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Ramblin' Tommy Scott, właśc. Tommy Lee Scott (ur. 24 czerwca 1917 w Toccoa, zm. 30 września 2013 tamże) – amerykański muzyk country.

  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.Grand Ole Opry to amerykańska audycja radiowa country nadawana w każdą sobotę z Nashville przez radio WSM. Jest to najważniejsza radiowa audycja country na świecie i jednocześnie najstarsza nadawana nieprzerwanie audycja radiowa w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz została wyemitowana 28 listopada 1925.

  Biografia[]

  Ramblin' Tommy Scott urodził się 24 czerwca 1917 roku. Zaczął grać na gitarze w wieku dziesięciu lat. Po ukończeniu szkoły średniej dostał pracę w radiu WTFL w 1933 roku. W ciągu kilku lat kontynuował pracę w różnych stacjach radiowych. Rozpoczął pracę w stacji radiowej WWVA Jamborees. Był również członkiem audycji radiowej Grand Ole Opry. W 1948 roku został gospodarzem programu Ramblin' Tommy Scott Show, a później gospodarzem programu Smokey Mountain Jamboree. Zmarł 30 września 2013 roku w wieku 96 lat.

  Bibliografia[]

 • Ramlin' Tommy Scott w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Richard Thompson: Ramblin’ Tommy ‘Doc’ Scott passes (ang.). bluegrasstoday.com, 2013-10-09. [dostęp 2013-10-17].
 • William Yardley: Tommy Scott, Country Singer With a Traveling Medicine Show, Dies at 96 (ang.). nytimes.com, 2013-10-14. [dostęp 2013-10-17]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.