• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ramathibodi I

  Przeczytaj także...
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Statua w dystrykcie Amphoe.

  Ramathibodi I (ur. 1315, zm. 1369) – pierwszy król Syjamu od roku 1350.

  Przed wstąpieniem na tron 4 marca 1341 roku znany był jako książę U Thong. Prawdopodobnie urodził się w Chiang Sae, w tym samym miejscu, gdzie narodził się legendarny Khun Borom, i gdzie narodził się buddyzm tajlandzki.

  Założył miasto Ayutthaya, które zostało jego stolicą. Opracował zbiór praw, który częściowo nadal obowiązuje.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Lop Buri (Lopburi) – miasto w środkowej Tajlandii, na Nizinie Menamu, na północ od Bangkoku, ośrodek administracyjny prowincji Lop Buri. Zamieszkuje go około 58 tys. mieszkańców.

  Dla bezpieczeństwa politycznego swojego kraju, jego małżonką została córka królewskiej rodziny Suphanburi oraz prawdopodobnie był żonaty z córką władcy Lopburi.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Encyklopedia Britannica
 • http://portalwiedzy.onet.pl/5077,,,,rama_thibodi_i,haslo.html
 • SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ayutthaya (także Ajutthaja; pełna nazwa Phra Nakhon Si Ayutthaya) – miasto w Tajlandii, stolica prowincji Ayutthaya, położone około 80 km na północ od Bangkoku. Liczba ludności: 66 000 (1992).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.