Rakoniewice (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rakoniewicegmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie poznańskim.

{{Polska miejscowość infobox}} Nieznane pola: "dopełniacz nazwy". Tarnowa – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim, w gminie Rakoniewice. Faustynowo (niem. Faustinberg) – kolonia w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim, w gminie Rakoniewice. Na południe od Faustynowa przepływa Północny Kanał Obry.

Siedziba gminy to Rakoniewice.

Według danych z 2013 gminę zamieszkiwały 13 012 osoby.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z 2013 gmina Rakoniewice ma obszar 201,01 km², w tym:

 • użytki rolne: 52%
 • użytki leśne: 41%
 • Gmina stanowi 31,25% powierzchni powiatu.

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Rakoniewice (niem. Rakwitz, Freystadt) - miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie grodziskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rakoniewice.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Błońsko – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim, w gminie Rakoniewice. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.
  Gmina Wielichowo – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim.
  Gmina Grodzisk Wielkopolski – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim.
  Gmina Wolsztyn – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.
  Gmina Przemęt (194?-54 i 1973-76 gmina Mochy) – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim. Powstała w 1976 roku z połączenia gmin Bucz oraz Mochy. W latach 1976-1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim.
  Józefin – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim, w gminie Rakoniewice, między siedzibą gminy a Narożnikami.
  Wolsztyn– miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Wolsztyn, położony w zachodniej części województwa nad rzeką Dojcą, 72 km na południowy zachód od Poznania. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego.

  Reklama