• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rajyavardhan Singh Rathore

  Przeczytaj także...
  Radżastan (hindi राजस्थान, trb. Radźasthan, trl.: Rājasthān; ang. Rajasthan) – stan w północno-zachodnich Indiach, położony w ich zachodniej części. Stolicą stanu, a zarazem największym miastem jest Jaipur. Stan został utworzony 1 listopada 1956 roku. Jest to obecnie największy pod względem powierzchni stan Indii. Radżastan graniczy z Pakistanem, oraz z następującymi stanami Indii: Gujarat, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh, Hariana, Pendżab.Podpułkownik (ppłk) – wysoki stopień oficerski. W Wojsku Polskim bezpośrednio poprzedzający pułkownika, a powyżej stopnia majora. Jest zaliczany w skład korpusu oficerów starszych, natomiast w okresie międzywojennym – w skład korpusu oficerów sztabowych.
  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).

  Rajyavardhan Singh Rathore (ur. 29 stycznia 1970 w Jaisamler w Radżastanie) – sportowiec indyjski, srebrny medalista olimpijski w trapie podwójnym z Aten. Na mistrzostwach świata w strzelectwie w 2005 (Melbourne) był członkiem indyjskiej drużyny, wraz z którą zdobył złoty medal. W tym samym roku zdobył kolejne złoto na mistrzostwach Azji w strzelectwie, odbywających się w Bangkoku. Był to jego trzeci złoty medal w historii występów na tych mistrzostwach. Podpułkownik w indyjskiej armii.

  Arjuna Award – nagroda ustanowiona w 1961 przez rząd Indii dla uhonorowania osiągnięć w dziedzinie sportu. Przyznawana jest w wielu kategoriach, w sportach olimpijskich a także krykiecie, wrestlingu, golfie, kabaddi oraz szachach. Nagroda składa się ze statuetki Ardźuny wykonanej z brązu oraz kwoty pieniężnej 300 000 rupii.Order Padma Shri (dewanagari पद्म श्री) – indyjskie jednoklasowe odznaczenie cywilne, przyznawane przez rząd federalny.

  W latach 2003–2004 zdobywał nagrodę Arjuna, a w latach 2004-2005 Rajiv Gandhi Khel Ratna, najwyższą nagrodę państwową przyznawaną sportowcom indyjskim. Otrzymał też Order Padma Shri, przyznawany przez rząd Indii. Jest także pierwszym żołnierzem armii indyjskiej poniżej stopnia brygadiera, który został uhonorowany rządową nagrodą Ati Vishisht Seva Medal (AVSM).

  XXVIII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Atenach (Grecja) w dniach 13-29 sierpnia 2004. Uczestniczyło w nich ponad 10 500 sportowców z 202 państw. Rozdanych zostało 301 kompletów medali w 28 dyscyplinach olimpijskich.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.