• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rajpur

  Przeczytaj także...
  Rajpur Tulsi – village development committee w środkowej części Nepalu w strefie Narajani w dystrykcie Rautahat. Według nepalskiego spisu powszechnego z 2001 roku liczył on 744 gospodarstw domowych i 4479 mieszkańców (2197 kobiet i 2282 mężczyzn).Madhyamańćal Wikas Kszetr (nep. मध्यमाञ्चल, ang. Central Development Region) - jeden z pięciu regionów Nepalu. Graniczy z Indiami na południu, z Chinami na północy, z regionem Purwańćal na wschodzie oraz z regionem Paśćimańćal na zachodzie. Stolicą regionu jest Katmandu.
  Rajpur, Rāypur (hindi राजपुर trb.: Radźpur, trl.: Rājpur; ang. Rajpur) – miasto w środkowych Indiach, w stanie Madhya Pradesh, na wyżynie Dekan. Około 605,1 tys. mieszkańców.

  Rajpur może dotyczyć:

  Purwańćal Wikas Kszetr (nep. पुर्वाञ्चल, ang. Eastern Development Region) - jeden z pięciu regionów Nepalu. Jest najbardziej wysuniętym na wschód regionem Nepalu. Graniczy z Indiami na południu, z Chinami na północy oraz z regionem Madhyamańćal na zachodzie (w Nepalu). Stolicą regionu jest Dhankuta.Dekan (ang. Deccan Plateau; hindi दक्कन का पठार, Dakkan ka Pathar; kannada ದಖ್ಖನ್ ಪೀಠಭೂಮಿ, Dakhkhan Pithabhumi; malajalam ഡെക്കാൺ പീഠഭൂമി, Dekkan Pithabhumi; marathi दख्खनचे पठार, Dakhkhanaće Pathar; tamil. தக்காணப் பீடபூமி, Dakkanap Pitabumi; telugu దక్కన్ పీఠభూమి, Dakkan Pithabhumi) – znacznych rozmiarów wyżyna w środkowej i południowej części Półwyspu Indyjskiego, na terytorium Indii. Nazwa wywodzi się od sanskryckiego słowa dakṣiṇa, oznaczającego „południe”.
 • Rajpur – miasto w środkowych Indiach w stanie Madhya Pradesh, na wyżynie Dekan
 • Rajpur – miasto w północnych Indiach w stanie Uttar Pradesh
 • Rajpurgaun wikas samiti w zachodniej części Nepalu w strefie Rapti w dystrykcie Dang Deokhuri
 • Rajpurgaun wikas samiti w zachodniej części Nepalu w strefie Lumbini w dystrykcie Kapilvastu
 • Rajpurgaun wikas samiti we wschodniej części Nepalu w strefie Sagarmatha w dystrykcie Siraha
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Raipur
 • Rajpur Farhadawagaun wikas samiti w środkowej części Nepalu w strefie Narajani w dystrykcie Rautahat
 • Rajpur Tulsigaun wikas samiti w środkowej części Nepalu w strefie Narajani w dystrykcie Rautahat
 • Rajpur – village development committee w wschodniej części Nepalu w strefie Sagarmatha w dystrykcie Siraha. Według nepalskiego spisu powszechnego z 2001 roku liczył on 807 gospodarstw domowych i 4692 mieszkańców (2320 kobiet i 2372 mężczyzn).Narajani (nep. नारायणी) - to jedna ze stref w regionie Madhyamańćal, w Nepalu. Nazwa tej strefy pochodzi od rzeki Narayani, oddzielającej tę strefę od Gandaki i Lumbini.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dystrykt Siraha (nep. सिराहा) - jeden z siedemdziesięciu pięciu dystryktów Nepalu. Leży w strefie Sagarmatha. Dystrykt ten zajmuje powierzchnię 1188 km², w 2011 r. zamieszkiwało go 637 328 ludzi. Stolicą jest Siraha.
  Rajpur – village development committee w zachodniej części Nepalu w strefie Lumbini w dystrykcie Kapilvastu. Według nepalskiego spisu powszechnego z 2001 roku liczył on 586 gospodarstw domowych i 3926 mieszkańców (1972 kobiet i 1954 mężczyzn).
  Rapti (nep. राप्ती) - to jedna ze stref w regionie Madhja-Paśćimańćal, w Nepalu. Stolicą tej strefy jest miasto Tulsipur, ale największym miastem jest Ghorahi.
  Madhja-Paśćimańćal Wikas Kszetr (nep. मध्य पश्चिमाञ्चल, ang. Mid-Western Development Region) - jeden z pięciu regionów Nepalu. Graniczy z Indiami na południu, z Chinami na północy, z regionem Sudur-Paśćimańćal na zachodzie oraz z regionem Paśćimańćal na wschodzie. Stolicą regionu jest Bīrendranagara.
  Nepal (nep. नेपाल trl. Nepāl, trb. Nepal; nazwa tymczasowa: Federalna Demokratyczna Republika Nepalu, nep. संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र नेपाल trl. Saṁghīya Lokatāntrik Gaṇatantra Nepāl, trb. Sanghija Lokatantrik Ganatantra Nepal) – demokratyczna republika federalna w Azji Południowej, w środkowej części Himalajów, granicząca na północy z Chinami i na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami; bez dostępu do morza.
  Dystrykt Dang Deokhuri (nep. दाङ) - jeden z siedemdziesięciu pięciu dystryktów Nepalu. Leży w strefie Rapti. Dystrykt ten zajmuje powierzchnię 2955 km², w 2001 r. zamieszkiwało go 462 380 ludzi. Stolicą jest Ghorahi.
  Paśćimańćal Wikas Kszetr (nep. पश्चिमाञ्चल, ang. Western Development Region) - jeden z pięciu regionów Nepalu. Graniczy z Indiami na południu, z Chinami na północy, z regionem Madhja-Paśćimańćal na zachodzie oraz z regionem Madhyamańćal na wschodzie. Stolicą regionu jest Pokhara.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.743 sek.