Raiffeisen-Leasing

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Raiffeisen-Leasing GmbHaustriackie przedsiębiorstwo finansowe specjalizujące się w leasingu podmiotom gospodarczym. Udziałowcami spółki są Raiffeisen Zentralbank (51%) i banki landowe grupy Raiffeisen (49%).

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Leasing – forma finansowania inwestycji (szczególna umowa dzierżawy), umożliwiająca inwestorowi dostęp do dóbr inwestycyjnych bez konieczności zakupu tych dóbr. Leasingodawca (finansujący) na podstawie umowy przekazuje leasingobiorcy (korzystającemu) prawo do korzystania (użytkowania) przedmiotu leasingu za określone płatności w postaci czynszu leasingowego.

Przedsiębiorstwo ma obecnie (2012) zawartych 51 357 umów leasingu o wartości 3,6 mld €.

Raiffeisen-Leasing w Polsce[ | edytuj kod]

Na polskim rynku obecna jest spółka Raiffeisen-Leasing Polska S.A. utworzona 30 stycznia 1998 r. Udziałowcami spółki są Raiffeisen Leasing International z Wiednia i Raiffeisen Bank Polska, każdy posiada 50% akcji.

Spółka leasinguje wszelkiego rodzaju środki trwałe, poczynając od środków transportu, poprzez wyspecjalizowane maszyny i urządzenia, linie technologiczne, wyposażenie biur oraz nieruchomości.

Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Raiffeisen-Leasing: Unternehmenssteckbrief. [dostęp 2012-02-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-06)].
  2. Zatrudnienie Raiffeisen-Leasing Polska SA.
Reklama