• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rage - gra komputerowa  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Zdobądź flagę (ang. capture the flag, CTF) – jeden z typów gier wieloosobowych, obecnie spotykany prawie wyłącznie w grach komputerowych z gatunku first-person shooter, w rozgrywkach paintballowych, ASG i zabawach harcerskich. Gracze dzielą się na dwie (czasami więcej) drużyny (nawet po jednym zawodniku na drużynę, ale zazwyczaj jest ich więcej) i mają swoje bazy. W każdej bazie jest flaga. Drużyna zdobywa punkt wtedy, gdy zabierze flagę z bazy wroga i zaniesie ją do swojej bazy. Zazwyczaj należy donieść ją do swojej flagi, znajdującej się w wyznaczonym dla niej miejscu i nie można tego zrobić, jeśli flaga ta jest w posiadaniu przeciwnika bądź znajduje się gdzieś na planszy. Wygrywa drużyna, która zdobędzie określoną ilość punktów lub będzie miała więcej punktów po upływie czasu przeznaczonego na rozgrywkę.Strzelanka pierwszoosobowa, FPS (od ang. first-person shooter) – gatunek gier komputerowych skoncentrowanych na walce z przeważającym zastosowaniem broni palnej, których akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Innymi słowy, gracz doświadcza akcji oczami głównego bohatera. Widzi ręce i broń postaci. Pozostałe części ciała tylko na filmach objaśniających fabułę. Strzelanka pierwszoosobowa jako gatunek dzieli cechy wspólne z innymi strzelankami, które stanowią zarazem część gatunku gier akcji. Innego rodzaju broń niż broń palna jest możliwa, ale jej znaczenie jest zwykle drugorzędne.

  Rage – gra komputerowa z gatunku first-person shooter wyprodukowana przez id Software i wydana przez Bethesda Softworks w 2011 roku. Wykorzystuje silnik id Tech 5. Gra sprzedała się w 2,5 milionach egzemplarzy.

  Rozgrywka i fabuła[ | edytuj kod]

  Akcja gry została umiejscowiona w postapokaliptycznym świecie. Gracz może go przemierzać zarówno pieszo, jak i korzystając ze zdobywanych w trakcie zabawy pojazdów. Główny bohater Rage, okrzyknięty przez samych twórców gry człowiekiem o klasie Bucka Rogersa, jest nie tylko wyzwolicielem pozostałych przy życiu mieszkańców świata gry – rządzonego żelazną ręką przez wojskowy reżim – ale także właścicielem sporego garażu. To właśnie w nim gromadzi pozyskane przez siebie pojazdy. Podczas zabawy gracz może brać udział w wyścigach, dzięki którym zdobywa specjalną walutę umożliwiającą zakup nowych części. Gracz w dowolnym momencie może zatrzymać wehikuł, by zapoznać się z terenem lub wykonać jedno z zadań pobocznych.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Gra wieloosobowa (ang. multiplayer) – rodzaj (bądź tryb) gry pozwalający na jednoczesną rozgrywkę wielu graczy w tę samą grę komputerową lub wideo.

  Gra wieloosobowa[ | edytuj kod]

  Gra Rage ma dwa tryby gry wieloosobowej: Legendy Pustkowia i Furia Drogowa.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Deathmatch (w skrócie DM; ang. wym. [ˈdɛθmæt͡ʃ]; znany też jako Player vs All, Free For All) – tryb rozgrywki w grach wieloosobowych, znany przede wszystkim z gier FPS. Celem gry w trybie deathmatch jest zabicie jak największej ilości graczy przed upływem limitu czasowego bądź do momentu, gdy któryś z przeciwników nie zdobędzie odpowiedniej liczby zabójstw. Zazwyczaj zabity gracz musi poczekać na swój respawn, aby grać dalej.
  id Software - producent gier FPP. Znani są z serii Wolfenstein, Doom oraz Quake. Firma powstała w Mesquite w Teksasie w 1991 roku.
  id Tech 5 – silnik gier autorstwa id Software, obecnie znajdujący się w fazie rozwoju. Jest to najnowszy silnik opracowany przez id Software, następca id Tech 4. Po raz pierwszy został zaprezentowany na WWDC w roku 2007. Technologia ta jest wciąż rozwijana. Jak dotąd wiadomo o jednej grze, która ją wykorzystuje: Rage.
  Gra jednoosobowa (ang. singleplayer) – nazwa rodzaju rozgrywki w grach komputerowych i wideo przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2011 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.745 sek.