• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rafał Kosik  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Vertical – polska powieść fantastycznonaukowa autorstwa Rafała Kosika, wydana w 2006 r. przez wydawnictwo Powergraph (ISBN 83-921466-4-6).Felix, Net i Nika – cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół – Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz – chodzących do warszawskiego gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego.
  Bibliografia[]
 • Rafał Kosik w bazie filmweb.pl
 • Biogram na stronie autorskiej
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona autora
 • Oficjalna strona wydawnictwa Powergraph
 • Oficjalna strona cyklu Felix, Net i Nika
 • Oficjalna strona FanClubu FNiN
 • Wywiad z autorem (wrzesień 2009)
 • Wywiad z autorem (grudzień 2009)
 • Wywiad z autorem (listopad 2010)
 • Kameleon – powieść Rafała Kosika, opublikowana w 2008 r. przez wydawnictwo Powergraph (ISBN 978-83-61187-05-9). Należy do najbardziej nagradzanych polskich powieści science-fiction. Kameleon otrzymał w latach 2008-2009 następujące nagrody:Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci – dziesiąty tom z serii książek science fiction dla dzieci i młodzieży Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Jest kontynuacją dziewiątej książki z serii – Felix, Net i Nika oraz Świat Zero.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów – trzecia część cyklu książek science fiction, pn. Felix, Net i Nika, dla dzieci i młodzieży autorstwa Rafała Kosika. Wydana w listopadzie 2006 roku przez wydawnictwo Powergraph, liczy 458 stron.
  Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie – jedenasty tom z serii książek science fiction dla dzieci i młodzieży Felix, Net i Nika, autorstwa Rafała Kosika. Składa się z wymienionych poniżej dodatkowych opowiadań:
  Politechnika Warszawska (PW) – państwowa wyższa uczelnia w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w "Rankingu Szkół Wyższych" wśród uczeni technicznych publikowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy". Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 2. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a w świecie 374. pośród wszystkich typów uczelni.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa – film science fiction, będący ekranizacją bestselerowej książki z serii Felix, Net i Nika o tym samym tytule. Premiera filmu została przesunięta z jesieni 2011 roku na 28 września 2012 roku. Prapremiera filmu miała miejsce na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 7 maja 2012 o godz. 12 i 8 maja 2012 o godz. 17.
  Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi – przeznaczona dla młodzieży powieść z gatunku science fiction autorstwa Rafała Kosika. Pierwsza książka z cyklu Felix, Net i Nika, wydana w listopadzie 2004 r. przez Powergraph. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół z pewnego warszawskiego gimnazjum. W Warszawie grasuje Gang Niewidzialnych Ludzi, a przyjaciele niechcący odkrywają tajemnicę ich znikania... To książka pełna humoru, zagadek, ale i przyjaźni. Książka jest dedykowana Jasiowi, prawdopodobnie synowi autora. Polska Sekcja IBBY przyznała książce tytuł "Książki Roku 2005".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.