• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rafał Jewtuch

  Przeczytaj także...
  Klimat Cup – zaproszeniowy turniej snookerowy, drugi po Warsaw snooker Tour z serii zaplanowanych w Polsce. Miejscem rozgrywek jest Klub Klimat w bielskim centrum handlowym Galeria Sfera. Po raz pierwszy Klimat Cup odbył się w dniach 7–9 marca 2008 r. Druga edycja trwała w dniach 27 lutego–2 marca 2009 r.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Break snookerowy – liczba punktów zdobyta we fragmencie meczu snookera rozgrywanym nieprzerwanie przez jednego zawodnika (w czasie jednego podejścia do stołu).

  Marcin Rafał Jewtuch (ur. 17 kwietnia 1973 w Warszawie) to zawodowy polski snookerzysta, komentator, kilkukrotny mistrz Polski i zwycięzca wielu innych turniejów krajowych. Jego najwyższy break turniejowy to 125 punktów, treningowy –- 147. Jako ulubionego snookerzystę wymienia Alexa Higginsa.

  Państwo – organizacja posiadająca monopol na stanowienie i wykonywanie prawa na określonym terytorium. Posiada zdolność do nawiązywania i utrzymywania stosunków dyplomatycznych z innymi państwami. Państwo jest często mylone z narodem i krajem.John Higgins (ur. 18 maja 1975) – szkocki snookerzysta. Mistrz świata w snookerze w latach 1998, 2007, 2009, 2011. Nie jest spokrewniony z Alexem Higginsem, innym znanym snookerzystą, pochodzącym z Irlandii Północnej. Od 2 maja do 2 listopada 2010 był zawieszony po prowokacji łapówkarskiej dziennikarzy. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

  Od kilku lat wspólnie z Przemysławem Krukiem komentuje także mecze snookerowe na kanale Eurosport.

  16 czerwca 2007 rozegrał pojedynek turniejowy z Mistrzem świata 2007 Johnem Higginsem. Gracze spotkali się w pierwszej rundzie nierankingowego turnieju Warsaw snooker Tour. Jewtuch przegrał 2:4 uzyskując swój najwyższy break w meczu o wartości 59 punktów.

  9 marca 2008 odniósł zwycięstwo w innym zaproszeniowym turnieju Klimat Cup, pokonując w finale miejscowego zawodnika Krzysztofa Kubasa 5:2.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Alex Higgins, właśc. Alexander Gordon Higgins (ur. 18 marca 1949 w Belfaście, zm. 24 lipca 2010 tamże) – północnoirlandzki snookerzysta.

  Osiągnięcia w turniejach[]

  ]

  ]

  Linki zewnętrzne[]

 • Wywiad z Rafałem Jewtuchem na stronie polskisnooker.pl
 • Profil na stronie polskisnooker.pl
 • Profil na stronie snooker.pl
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Eurosport – stacja telewizyjna o profilu sportowym, której właścicielem jest TF1 – największa telewizja komercyjna we Francji. W Europie Eurosport wystartował 5 lutego 1989 roku. W 1990 uruchomił w Internecie portal informacyjny, który od samego początku należy do najchętniej odwiedzanych przez Internautów w całej Europie. W 2000 roku uruchomiony został ogólnoświatowy kanał informacyjny Eurosport News, natomiast 10 stycznia 2005 roku wystartował Eurosport 2, który poszerzył ofertę programową. W maju 2008 roku uruchomiono kanał o wysokiej rozdzielczości Eurosport HD. Łącznie w ciagu roku Eurosport nadawał około 6500 godzin relacji, z czego 30% to relacje bezpośrednie. W 2004 roku, ilość godzin relacji LIVE wzrosła o 25%. Obecnie program jest nadawany 17 godzin dziennie, między 8:30 a 1:30, w soboty do 2:00. W 2008 roku, obfitującym w wydarzenia sportowe, Eurosport zwiększył ilość godzin relacji LIVE do ponad 3000, co stanowi 50% ramówki.
  Snooker – gra bilardowa, rozgrywana na stole do bilardu angielskiego (wymiary ok. 3,6 m x 1,8 m), z sześcioma kieszeniami (cztery w rogach oraz dwie znajdujące się w połowie dłuższych band stołu). W grze uczestniczą dwie strony (dwóch zawodników, dwie drużyny).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.