• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radość najpiękniejszych lat

  Przeczytaj także...
  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Anna Monika Dąbrowska, znana też jako Ania (ur. 7 stycznia 1981 w Chełmie) – polska wokalistka wykonująca muzykę oscylującą w granicach popu, często inspirowaną brzmieniami retro. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Wydawnictwo Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co artystka kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Ania wydała dotąd pięć albumów studyjnych, z których cztery trafiły na pierwsze miejsce listy sprzedaży OLiS w Polsce i cztery uzyskały status platynowych. Jest jedną z najczęściej nominowanych artystek do Nagrody Muzycznej Fryderyk i obecnie ma na swoim koncie 8 wygranych statuetek. Do 2011 roku, łączna sprzedaż jej płyt w Polsce przekroczyła liczbę 250 tys. egzemplarzy.
  Zawsze gdzieś czeka ktoś... – trzeci studyjny album Anny Jantar nagrany dla wytwórni Polskie Nagrania „Muza” w 1977.

  "Radość najpiękniejszych lat" – czwarty singel Anny Jantar z albumu Zawsze gdzieś czeka ktoś wydany w 1977 roku.

  Autorem tekstu jest Janusz Kondratowicz, a kompozycję napisał mąż wokalistki - Jarosław Kukulski. Utwór zajmował 10. miejsce na Polskiej Liście Przebojów oraz w 2000 roku wykonany przez córkę wokalistki - Natalii Kukulskiej zajmował 2. miejsce na Liście Przebojów Radia PiK.

  Covery do tego utworu wykonały: córka Anny Jantar - Natalia Kukulska, Kasia Kurzawska, Joanna Liszowska, Joanna Jabłczyńska, Agnieszka Lempa, Izabela Krzewińska, Anna Dąbrowska, Natalia Kryś, Kinga Szaniawska, Karolina Zielińska, Anna Żebrowska i Weronika Tułowiecka.

  Joanna Natalia Jabłczyńska (ur. 9 grudnia 1985 w Warszawie) – polska piosenkarka, aktorka, także dubbingowa i dziennikarka w programach młodzieżowych.Janusz Kondratowicz (ur. 20 lipca 1940 w Warszawie) – polski poeta, satyryk i autor tekstów piosenek, także dziennikarz. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej oraz Studium Dziennikarskiego UW. Debiutował w 1957 roku jako poeta i satyryk. W okresie studiów współpracował z prasą kulturalną i młodzieżową (m.in. z "Kierunkami", "Za i przeciw", "Nową Wsią" "itd", "Współczesnością" i "Na Przełaj"), na której łamach publikował wiersze, satyry, fraszki, krytyki literackie oraz wywiady i reportaże. W latach 1960-61 pisał teksty piosenek dla kabaretu klubu studenckiego Stodoła w Warszawie. Od 1966 tworzył głównie dla ówczesnych zespołów młodzieżowych. W latach 80. współorganizował, prowadzone pod patronatem MKiS, warsztaty artystyczne dla wykonawców w Lubińcu oraz dla młodych autorów i kompozytorów w Myśliborzu.

  Twórcy[]

 • Wykonanie oryginalne: Anna Jantar
 • Autorzy tekstu: Janusz Kondratowicz i Wojciech Jagielski
 • Kompozytor: Jarosław Kukulski
 • Przypisy

  1. Anna Jantar na RMF.fm
  2. Archiwum Polskiej Listy - Notowania Polskiej Listy Przebojów (51-60)
  3. [www.radiopik.pl/public/31/9/2013-02-28_1362064872_1.doc Lista Przebojów Radia PiK - notowanie nr 503]

  Linki zewnętrzne[]

 • Radość najpiękniejszych lat na Latfm.pl
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Anna Jantar, właściwie Anna Maria Kukulska, z domu Szmeterling (ur. 10 czerwca 1950 w Poznaniu, zm. 14 marca 1980 w Warszawie) – polska piosenkarka, artystka, matka Natalii Kukulskiej, ofiara katastrofy lotniczej na Okęciu w 1980 roku.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wojciech Jagielski (ur. 10 lutego 1955 roku w Warszawie) — polski poeta, autor tekstów piosenek, kompozytor, także reżyser i scenarzysta teledysków i programów telewizyjnych. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.