• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radisson Blu

  Przeczytaj także...
  Radisson Blu Sobieski Hotel, dawniej Hotel Jan III Sobieski – czterogwiazdkowy hotel znajdujący się przy placu Artura Zawiszy 1 w Warszawie. Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Radisson Collection Hotel Warsaw, do 2018 Radisson Blu Centrum Hotel Warsaw – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie znajdujący się przy ul. Grzybowskiej 24.
  Radison Blu w Świnoujściu
  Radisson Blu w Gdańsku
  Radisson Blu w Szczecinie

  Radisson Blu (wcześniej Radisson SAS) – międzynarodowa sieć hotelowa wchodząca w skład grupy Rezidor Hotel Group.

  Sieć w Polsce[ | edytuj kod]

  W Polsce do sieci Radisson Blu należy 7 hoteli:

 • Radisson Blu Hotel (Gdańsk)
 • Radisson Blu Hotel (Kraków)
 • Radisson Blu Resort (Świnoujście)
 • Radisson Blu Hotel (Szczecin)
 • Radisson Blu Sobieski Hotel (Warszawa)
 • Radisson Blu Hotel (Wrocław)
 • Radisson Blu Hotel&Residences Zakopane
 • Ponadto w budowie jest Radisson Blu Resort w Sopocie i Gdańsku

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Hotel Radisson Blu – pięciogwiazdkowy hotel w Gdańsku, zlokalizowany w obrębie historycznego zespołu miejskiego - Głównego Miasta, przy reprezentacyjnej Drodze Królewskiej - przy Długim Targu, oddalony od Dworca Głównego o 1,5 km. Należy do międzynarodowej sieci hotelowej Radisson Blu (wcześniej Radisson SAS), obecnie wchodzącej w skład grupy Carlson. Hotel dysponuje 134 pokojami hotelowymi i apartamentami, w tym 160 m² apartamentem prezydenckim na III piętrze.


  Warto wiedzieć że... beta

  Świnoujście (niem. Swinemünde) – miasto na prawach powiatu, uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, w woj. zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem morskim, położone nad Świną i Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach. Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto zamieszkiwało 41 516 osób, co lokuje miasto na 5. pozycji w województwie pod względem ludności. Granice Świnoujścia obejmują powierzchnię 197,23 km² (2. miejsce w województwie i 8. w kraju), z czego 91,23 km² to powierzchnia lądowa, a 106 km² to powierzchnia wód, w tym Zalewu Szczecińskiego, przez co Świnoujście wyprzedza pod tym względem takie miasta jak: Bydgoszcz, Katowice, Lublin czy Rzeszów.
  Zakopane – miasto i gmina w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 26 737 mieszkańców i było drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala.
  Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.
  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.575 sek.