• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radio eM  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Podbeskidzie – określenie nieformalne używane do określenia terenów geograficznie położonych u podnóża zachodniej części pasma Beskidów Zachodnich, obszaru dawnego województwa bielskiego bądź obszaru metropolitalnego/okręgu przemysłowego Bielska-Białej.
  Cykle wakacyjne[ | edytuj kod]
 • eM jak Metropolia latem – pierwszy wakacyjny cykl autorów audycji „Świat jest piękny”. Barbara Hobzda i Marek Piechniczek realizowali go we współpracy z władzami miast zrzeszonych w Górnośląskim Związku Metropolitalnym (Tychy, Katowice, Chorzów, Bytom, Gliwice, Jaworzno, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze, Sosnowiec, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza). Cykl służył popularyzacji turystyki i wypoczynku na terenie Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Szczegółowo zaprezentowano m.in. Szlak Zabytków Techniki. W czasie realizacji cyklu umożliwiono swobodną wypowiedź prezydentom i burmistrzom wszystkich wyżej wymienionych miast GZM.
 • Radio eM na szlaku – z mikrofonem po Podbeskidziu, codzienny program nadawany w okresie letnim 2009 autorstwa Barbary Hobzdy i Marka Piechniczka. Dziennikarze odwiedzili z radiowym mikrofonem Beskidy, zapraszając radiosłuchaczy do odwiedzenia Ziemi Beskidzkiej. Poruszane były tematy związane z turystyką, kulturą i walorami przyrodniczymi Podbeskidzia. Autorzy 40-odcinkowego cyklu zostali w 2010 wyróżnieni w VIII edycji Konkursu im. Mieczysława Orłowicza dla dziennikarzy promujących polską turystykę.
 • Profil rozgłośni[ | edytuj kod]

  Stacja emituje programy publicystyczne, religijne, oraz audycje muzyczne. Radiostacja nadaje każdego dnia ok. 6 godzin audycji religijnych (w tym codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego).

  Radio Plus - sieć stacji radiowych, wspólny projekt grup medialnych Eurozet i Time SA. W skład sieci - na podstawie umów operatorskich bądź franczyzowych - wchodzą głównie rozgłośnie diecezjalne.Województwo małopolskie – jedno z 16 województw Polski. W obecnym kształcie powstało 1 stycznia 1999 r. w wyniku reformy administracyjnej. Województwo zajmuje powierzchnię 15 182 km² i jest jednym z mniejszych w Polsce (12 miejsce w kraju). Pod względem liczby mieszkańców (3 mln 298 tys. osób) województwo znajduje się na 4 miejscu w Polsce. Gęstość zaludnienia jest tu jedną z najwyższych w kraju (małopolskie – 217 osób/km², średnia krajowa – 122 osób/km²).


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Śląsk (śl. Ślunsk, Ślůnsk, niem. Schlesien, dś. Schläsing, czes. Slezsko, łac. Silesia) – kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec. Dzieli się na Dolny i Górny Śląsk. Historyczną stolicą Śląska jest Wrocław.
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Skandynawia – region północnej Europy, obejmujący kraje: Szwecję, Norwegię oraz Danię. Obejmuje część z krajów nordyckich.
  Bytom (łac. Bitom, Bithom, niem. Beuthen, śl-niem. Beuthn, śląs. Bytůń) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, w centrum konurbacji górnośląskiej.
  Bartłomiej Majzel (ur. 1974 r.), polski poeta, podróżnik. Współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko, przez krytykę literacką zaliczany do nurtu ośmielonej wyobraźni wraz z m.in. Romanem Honetem. Absolwent (1993 r.) II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Mieszka w Katowicach. Tłumaczony na język angielski. Oprócz tego prowadzi audycję muzyczną Karawana w katowickim Radiu eM.
  Województwo śląskie – jednostka samorządu terytorialnego i jednostka podziału administracyjnego Polski o powierzchni 12 333,09 km², położona na obszarze Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego, Beskidów Zachodnich. Obejmuje wschodnią część historycznych ziem Górnego Śląska i część zachodniej Małopolski, w tym Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie, Żywiecczyznę i Częstochowę. Zamieszkuje je 4,62 mln osób. Jest województwem o najwyższym stopniu urbanizacji i gęstości zaludnienia. Siedzibą władz województwa są Katowice.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.