• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radio Plama

  Przeczytaj także...
  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.
  Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się w Warszawie.

  Radio Plama – lokalna stacja radiowa nadająca w Szczecinie i okolicach na częstotliwości 96,9 MHz od listopada 1994 roku do sierpnia 2005 roku.

  Radiostacja założona przez pomysłodawcę Roberta Prywera i jego brata Grzegorza.

  Pierwszą audycję poprowadził Dariusz Dąbek. Pomieszczenia radiowe znajdowały się w - wyremontowanym przez właścicieli Radia - budynku po byłej przychodni przy ulicy Duńskiej 25. Radio od samego początku stawiało na ludzi niepracujących wcześniej w innych rozgłośniach.

  Od 2005 r. stacja nadawała także za pośrednictwem Internetu. 5 sierpnia 2005 r. podpisała umowę franczyzową z Radiem Eska i oficjalnie zakończyła działalność. Najbardziej znanymi audycjami były: wieczorne pasmo "Muzyka dla zakochanych i nie tylko", Top 20 DJ's Hits (lista przebojów szczecińskich DJ-ów) prowadzona przez Jerzego Krasińskiego i Grzegorza Małeckiego, lokalna lista przebojów "Yummy" - prowadzona przez Marka Ostracha, nadawana w soboty "Prywatka w Plamie" - prowadzone przez Grzegorza Kowalsky'ego, "Elektrowstrząsy" poświęcone muzyce elektronicznej - prowadzone przez Małgorzatę Baran oraz Patryka Derejczyka.

  Franczyza (ang. franchise) – system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami. Franczyza zakłada też przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy przez cały czas obowiązywania umowy franczyzowej. Istotą jest udzielenie praw (i przyjęcie obowiązków) poprzez zawarcie umowy franczyzy.Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.