• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Radio Fara

  Przeczytaj także...
  Józef Michalik (ur. 20 kwietnia 1941 w Zambrowie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski w latach 1986–1993 (do 1992 gorzowski), arcybiskup metropolita przemyski od 1993, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski od 2004.Krosno (niem. Krossen) – miasto na prawach powiatu w województwie podkarpackim, siedziba władz powiatu krośnieńskiego.
  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.

  Radio Farakatolicka rozgłośnia radiowa, należąca do archidiecezji przemyskiej, powstała w 2001 roku.

  Radio zostało powołane do istnienia 19 września 2001 dekretem arcybiskupa Józefa Michalika. Powstało poprzez uruchomienie nowego studia w Przemyślu i połączenie go z nadającym od 1994 roku Radiem Ave Maria z Jarosławia oraz z nadającym od października 1997 roku Radiem Fara z Krosna. 19 stycznia 2004 archidiecezji przyznano status nadawcy społecznego.

  Archidiecezja przemyska – jedna z 14 archidiecezji obrządku łacińskiego w polskim Kościele katolickim ustanowiona diecezją ok. 1340, archidiecezją 25 marca 1992 przez papieża Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus.Przemyśl (łac. Praemislia, ros. Перемышль, ukr. Перемишль, niem. Prömsel) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, położone nad Sanem.

  Lokalizacje studiów nadawczych (kwiecień 2013):

 • Przemyśl (studio im. Bł. Ks. Jana Wojciecha Balickiego)
 • Jarosław (studio Ave Maria)
 • Krosno (studio im. Św. Jana z Dukli)
 • Lokalizacje stacji nadawczych (kwiecień 2013):

 • Średnia koło Krzywczy – 98,2 MHz
 • Czarnorzeki koło Krosna – 104,5 MHz
 • Dyrektorzy Radia Fara (chronologicznie):

  1. ks. Krzysztof Hassinger
  2. ks. Zdzisław Babiarz
  3. ks. Krzysztof Rzepka (od czerwca 2005)

  Przypisy

  Nadawca społeczny – status, jaki Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może przyznać instytucji emitującej na terytorium Polski program radiowy lub telewizyjny, spełniającej warunki określone w Ustawie o Radiofonii i Telewizji. Nadawca społeczny jest zwolniony z opłaty za udzielenie przez KRRiTV koncesji i jej ponawianie na nadawanie programu.Krzywcza – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim, w gminie Krzywcza. Miejscowość jest siedzibą gminy Krzywcza, Pogórze Dynowskie. Miejscowość leży na lewym brzegu Sanu przy drodze wojewódzkiej nr 884 Przemyśl – Domaradz w odległości 20 km na zachód od Przemyśla.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jarosław – miasto i gmina w Polsce w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim, położone nad Sanem, na pograniczu dwóch krain geograficznych: Doliny Dolnego Sanu i Podgórza Rzeszowskiego. W średniowieczu miasto styku trzech wyznań i trzech kultur: polskiej, ruskiej i żydowskiej. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa przemyskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.