Radio (film 2003)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radio (ang. Radio) – amerykański dramat z 2003 roku w reżyserii Michaela Tollina na podstawie artykułu Gary'ego Smitha w Sports Illustrated.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Niepełnosprawność – długotrwały stan występowania pewnych ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Ograniczenia te spowodowane są na skutek obniżenia sprawności funkcji fizycznych, psychicznych bądź umysłowych. Jest to także uszkodzenie, czyli utrata lub wada psychiczna, fizjologiczna, anatomiczna struktury organizmu. Utrata ta może być całkowita, częściowa, trwała lub okresowa, wrodzona lub nabyta, ustabilizowana lub progresywna.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Opowieść o przyjaźni upośledzonego czarnoskórego chłopca Jamesa Roberta Kennedy z białym trenerem Haroldem Jonesem. James mieszka w miasteczku w Karolinie Południowej, bardzo lubi słuchać radia i dlatego ludzie nazywają go "Radio". Nikt prócz jego matki nie rozmawia z nim. Trener zaprzyjaźniając się z Jamesem zmienia nastawienie okolicznych mieszkańców do chłopca.

Alfre Ette Woodard (ur. 8 listopada 1952 w Tulsa w USA) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. W Polsce znana przede wszystkim jako Betty Applewhite z serialu Gotowe na wszystko.Edward Allen Harris (ur. 28 listopada 1950 w Tenafly w stanie New Jersey) - aktor i reżyser amerykański. Czterokrotnie nominowany do Oscara, za role w filmach: Apollo 13, Truman Show (za tę rolę otrzymał w 1999 nagrodę Złoty Glob), Pollock i Godziny. Oprócz występowania w filmach często gra i reżyseruje w teatrze.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Sports Illustrated - czasopismo o tematyce sportowej, wydawane w USA od 1954 roku. Obecny nakład przekracza 3 miliony egzemplarzy. Magazyn jest własnością koncernu Time Warner. Raz do roku, począwszy od 1964, wydawany jest Swimsuit Issue ze zdjęciami modelek prezentujących stroje kąpielowe w egzotycznych krajobrazach.
Sarah Drew (ur. 1 października 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Obecnie najbardziej znana z roli dr April Kepner w serialu Chirurdzy.

Reklama