• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ra'anana  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Autostrada — droga o ograniczonej dostępności, zaprojektowana i zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznego, szybkiego, płynnego ruchu pojazdów.
  Siedziba Amdocs w Ra’ananna
  Park miejski w Ra’ananna

  Ra’ananna (hebr. ‏רעננה‎) – miasto położone w Dystrykcie Centralnym w Izraelu.

  Leży na równinie Szaron w aglomeracji miejskiej Gusz Dan, w otoczeniu miast Kefar Sawa i Herclijja, miasteczka Kefar Szemarjahu, moszawów Kefar Malal, Ramot ha-Szawim, Giwat Chen, Riszpon, Bene Cijjon, Bacra, Sede Warburg i Gan Chajjim, oraz kibucu Szefajim.

  Historia[ | edytuj kod]

  W 1921 roku żydowska społeczność Ahuza Alef z Nowego Jorku (USA) zakupiła ziemię pod założenie osady rolniczej w Palestynie. 2 kwietnia 1922 pierwsza grupa czterech pionierów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady wraz z trzema wynajętymi robotnikami i dwoma uzbrojonymi strażnikami, rozbiła na tej ziemi namiot. Nową osadę nazwano Ra’ananna, jednak arabscy sąsiedzi nazwali ją Americaya, ponieważ jej mieszkańcy mówili po angielsku i pochodzili z Ameryki. Ostatecznie osadnicy zdecydowali się na mówienie w języku hebrajskim.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  W 1936 Ra’ananna otrzymała status samorządu lokalnego. W 1948 w miasteczku żyło już 300 mieszkańców. W Ra’ananna osiedliło się wielu imigrantów z Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii i Afryki Południowej, nadając miastu niepowtarzalny klimat. W ostatnich latach osiedliło się tutaj także wielu imigrantów z Francji.

  Gan Chajjim (hebr. גן חיים) – moszaw położony w samorządzie regionu Derom ha-Szaron, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.Sde Warburg (hebr. שדה ורבורג) – moszaw położony w samorządzie regionu Drom HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Zgodnie z danymi Izraelskiego Centrum Danych Statystycznych w 2008 roku w mieście żyło 73,1 tysiąca mieszkańców.

  Populacja miasta pod względem wieku:


  Źródło danych: Central Bureau of Statistics.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bene Cijjon (hebr. בני ציון) – moszaw położony w samorządzie regionu Chof ha-Szaron, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.
  Kefar Malal (hebr. כפר מל"ל) – moszaw położony w samorządzie regionu Drom HaSharon, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.
  Autostrada 4 (hebr.: כביש 4) - droga ekspresowa i autostrada położona w Izraelu. Biegnie ona wzdłuż całej przybrzeżnej równiny przy Morzu Śródziemnym, od przejścia granicznego ze Strefą Gazy (na południu) do przejścia granicznego z Libanem (na północy). Do Porozumienia z Oslo w 1993 droga przebiegała przez Strefę Gazy do przejscia granicznego z Egiptem.
  Boulogne-Billancourt – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Hauts-de-Seine. Przez miejscowość przepływa Sekwana.
  Riszpon (hebr.: רשפון) – moszaw położony w samorządzie regionu Chof ha-Szaron, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.
  Namiot – schronienie składające się z tkaniny lub innego materiału, rozpostartego na ramie lub słupkach oraz zazwyczaj rozciągniętej przez linki napinające. W mniejszych namiotach tkanina może obejmować także dół namiotu. Najczęściej zarówno sam namiot, jak i linki napinające przymocowywane są do podłoża przy pomocy wbijanych śledzi lub szpilek.
  Ogród zoologiczny, zoo – urządzony i zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nim związanymi, gdzie przetrzymywane są oraz eksponowane publicznie przez co najmniej 7 dni w roku żywe zwierzęta gatunków dziko występujących, z wyjątkiem:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.