• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Queensrÿche  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  VHS (ang. Video Home System) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.The Art of Live – album koncertowy grupy Queensrÿche wydany w 2004 roku . Na płycie zamieszczono dwa utwory wykonane wspólnie z Dream Theater – covery utworów Pink Floyd i The Who.

  Queensrÿcheamerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w 1981 roku w Seattle w stanie Waszyngton. Grupa nieprzerwanie do 1997 roku występowała w oryginalnym składzie, kiedy to z zespołu odszedł gitarzysta Chris DeGarmo (ten powrócił ponownie w 2001 oraz zrezygnował z udziału w grupie w 2003 roku).

  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Scott Rockenfield (ur. 15 czerwca 1963 w Seattle) – amerykański perkusista progresywno-metalowego zespołu Queensryche.

  W 2012 roku z zespołu został usunięty wokalista Geoff Tate, którego zastąpił Todd La Torre. W efekcie powstały dwa zespoły pod tą samą nazwą.

  24 stycznia 2013 roku do sprzedaży trafił pierwszy album Queensrÿche z La Torre w roli wokalisty pt. Queensrÿche. Natomiast 23 kwietnia ukazał się album przewodzonej przez Tatea inkarnacji Queensrÿche zatytułowany Frequency Unknown.

  W 2014 roku Eddie Jackson, Scott Rockenfield oraz Michael Wilton odkupili część praw do nazwy Queensrÿche należących do Tate'a. Wokalista zobowiązał się do zmiany nazwy zespołu na Operation: Mindcrime. Ponadto na mocy porozumienia Tate uzyskał wyłączne prawa do wykonywania albumów Operation: Mindcrime i Operation: Mindcrime II w całości podczas koncertów.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Spis treści

 • 1 Muzycy
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Minialbumy
 • 2.3 Albumy koncertowe
 • 2.4 Single
 • 2.5 Kompilacje
 • 2.6 Pozostałe
 • 3 Wideografia
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Geoff Tate, właśc. Geoffrey Wayne Tate (ur. 14 stycznia 1959 w Stuttgarcie) – amerykański muzyk i piosenkarz. Popularność zdobył w latach 80., występując w progresywno-metalowym zespole Queensrÿche.
  Queensrÿche – minialbum amerykańskiego progresywno-metalowego zespołu Queensrÿche wydany w 1983. Początkowo płyta została wydana przez niezależną wytwórnię 206 Records. Po sukcesie EP zespół podpisał kontrakt z wytwórnią EMI.
  Michael Wilton (ur. 23 lutego 1962 r., w San Francisco) – amerykański gitarzysta progresywno-metalowego zespołu Queensrÿche.
  Queensrÿche – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metal progresywny, założona w 1981 roku w Seattle w stanie Waszyngton. Grupa nieprzerwanie do 1997 roku występowała w oryginalnym składzie, kiedy to z zespołu odszedł gitarzysta Chris DeGarmo (ten powrócił ponownie w 2001 oraz zrezygnował z udziału w grupie w 2003 roku).
  Metal progresywny – podgatunek heavy metalu, który ma wiele cech rocka progresywnego, w tym złożone struktury kompozycyjne, niestandardowe i zmienne metrum, zawiłe partie instrumentalne. Wysoki poziom artystyczny kompozycji często łączony jest z obszernymi tekstami w formie opowieści epickich, co w rezultacie daje długie utwory (nawet 15-20 minut) i albumy koncepcyjne.
  Christopher Lee DeGarmo (ur. 14 czerwca 1963 w Wenatchee) – amerykański gitarzysta rockowy, znany głównie z występów w grupie Queensrÿche, której był członkiem w latach 1981-1998 oraz okazjonalnie w 2003 i 2007 roku. Od momentu odejścia z zespołu jest w małym stopniu zaangażowany w przemysł muzyczny. Poza muzyką DeGarmo interesuje się również lotnictwem. Jest profesjonalnym pilotem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.