• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • QuakeCon


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Strzelanka pierwszoosobowa, FPS (od ang. first-person shooter) – gatunek gier komputerowych skoncentrowanych na walce z przeważającym zastosowaniem broni palnej, których akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Innymi słowy, gracz doświadcza akcji oczami głównego bohatera. Widzi ręce i broń postaci. Pozostałe części ciała tylko na filmach objaśniających fabułę. Strzelanka pierwszoosobowa jako gatunek dzieli cechy wspólne z innymi strzelankami, które stanowią zarazem część gatunku gier akcji. Innego rodzaju broń niż broń palna jest możliwa, ale jej znaczenie jest zwykle drugorzędne.

  QuakeCon – targi poświęcone grom komputerowym, które corocznie odbywają się w hotelu Hilton Anatole, w Dallas, w stanie Teksas, w Stanach Zjednoczonych. Zostały one powołane w 1996 roku by promować i przedstawiać nowe produkty powstałe w firmach powiązanych z id Software.

  LAN Party – impreza, na której przybyli uczestnicy, na podłączonych do sieci lokalnej komputerach lub konsolach zmagają się w sporcie elektronicznym, tj. konkurują w grach. Drużyny w sporcie elektronicznym nazywane są klanami, do których przynależność oznaczana jest tzw. tagiem w świecie wirtualnym, a w rzeczywistym są to zazwyczaj koszulki.id Software - producent gier FPP. Znani są z serii Wolfenstein, Doom oraz Quake. Firma powstała w Mesquite w Teksasie w 1991 roku.

  Pierwszy QuakeCon odbył się niedaleko biur przedsiębiorstwa id Software zlokalizowanych w teksańskim Mesquite.

  Na targach prowadzone jest tzw. LAN party, na które każdy może przynieść swój komputer i uczestniczyć w prowadzonych rozgrywkach.

  Nazwa wydarzenia pochodzi od gry FPS Quake, produkcji id Software.

  Przypisy

  1. Kevin Ohannessian: Bloody horrible: Bethesda to hold blood drive to promote 'Evil Within' : T-Lounge : Tech Times (ang.). techtimes.com, 8 lipca 2014. [dostęp 2016-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (19 września 2015)].
  2. Griffin McElroy: QuakeCon is a PC gaming haven, and no company can change that | Polygon (ang.). polygon.com, 18 lipca 2014. [dostęp 2016-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (19 września 2015)].
  3. Barbara Ciaramitaro: Virtual Worlds and E-Commerce: Technologies and Applications for Building Customer Relationships: Technologies and Applications for Building Customer Relationships. IGI Global, 2010, s. 63. ISBN 9781616928100. [dostęp 7 kwietnia 2016].
  Quake – gra komputerowa z gatunku first-person shooter stworzona przez id Software i wydana 22 czerwca 1996 roku przez GT Interactive. Jako jedna z pierwszych posiadała silnik graficzny wyświetlający trójwymiarowy, teksturowany obraz. Wywodzi się pośrednio z serii Doom, kontynuując jej niektóre rozwiązania. W tej grze po raz pierwszy pojawiła się konsola służąca do konfiguracji i automatyzacji ustawień oraz rozmów z pozostałymi graczami.Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.