• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • QR Code  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Semakod – system polegający na oznakowaniu obiektów w świecie rzeczywistym specjalnymi kodami zawierającymi adresy URL z opisem oznakowanego obiektu.Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, ISO (ang. International Organization for Standardization, fr. Organisation internationale de normalisation) – organizacja pozarządowa zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne.
  Zobacz też[]
 • Micro QR Code
 • Semapedia
 • Microsoft Tag
 • QRpedia
 • DataMatrix
 • Przypisy

  URL (ang. Uniform Resource Locator) – oznacza ujednolicony format adresowania zasobów (informacji, danych, usług) stosowany w Internecie i w sieciach lokalnych.Cyrylica – pismo alfabetyczne służące do zapisu języków wschodniosłowiańskich, większości południowosłowiańskich i innych. Nazwa nawiązuje do apostoła Słowian – św. Cyryla, który wspólnie ze św. Metodym, prowadząc misję wielkomorawską wśród Słowian zapisał i wprowadził do liturgii język słowiański. Do zapisu tego języka zostały stworzone dwa alfabety – głagolica i później cyrylica (pismo uproszczone na bazie dużego alfabetu greckiego – majuskuły oraz głagolicy, z której zostały przeniesione niektóre litery).


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Symbian - nazwa systemu operacyjnego open source, dołączonych do niego bibliotek, rozwiązań interfejsu użytkownika oraz specyfikacji dla programów narzędziowych wyprodukowanych przez konsorcjum Symbian, w skład którego wchodzą najwięksi producenci telefonów komórkowych (Nokia, Motorola, Siemens, Sony Ericsson). Symbian został stworzony w oparciu o system EPOC, wykorzystywany w PDA firmy Psion PLC.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  QRpedia – system oparty na internecie mobilnym, który wykorzystuje kody QR aby dostarczyć użytkownikowi artykuły z Wikipedii w jego preferowanym języku. Kody QR mogą być z łatwością wygenerowane, aby wskazywały na artykuły, jednak system QRpedia dostarcza dodatkowe funkcje takie jak wykrycie języka i dostarczanie odpowiedniej wersji artykułu dla urządzenia przenośnego.
  Kanji (jap. 漢字, kanji, ; dosł. „znaki Hanów”) – znaki logograficzne pochodzenia chińskiego, które wraz z sylabariuszami hiragana (ひらがな, 平仮名), katakana (カタカナ, 片仮名), cyframi arabskimi oraz alfabetem łacińskim stanowią element pisma japońskiego.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Grafika 2D - grafika dwuwymiarowa. Termin ten może się odnosić zarówno do działu informatyki zajmującego się grafiką dwuwymiarową i technikami dotyczącymi jej obróbki, jak i do samych obrazów cyfrowych mogących składać się z tekstu, grafiki oraz obiektów 2D.
  Microsoft Tag to opracowany przez Microsoft Research nowy system kodów kreskowych, oficjalnie zaprezentowany na targach CES 2009. Kod należy do grupy kolorowych kodów dwuwymiarowych. Zgodnie z założeniami zawartość kodów ma być zorientowana przede wszystkim na klienta, tzn. mają one np. zawierać linki do stron internetowych producentów, dodatkowych materiałów, dane kontaktowe itp. Ich zadaniem jest rozszerzanie informacji na temat produktu przy czym dany kod się znajduje poprzez odwołanie do Internetu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.