• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pytanie na śniadanie

  Przeczytaj także...
  TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.Marcelina Zawadzka (ur. 25 styczniu 1989 w Malborku) – zdobywczyni tytułu Miss Polonia w roku 2011. Kandydatka województwa pomorskiego, w finale wystąpiła z numerem 16. W 2003 roku zdobyła tytuł Miss Malborka Nastolatek. Reprezentowała Polskę w konkursie Miss Universe 2012, kwalifikując się do czołowej szesnastki jako pierwsza Polka od 1989 roku.
  Monika Zamachowska z domu Pietkiewicz, primo voto Richardson (ur. 25 kwietnia 1972 we Wrocławiu) – polska dziennikarka.

  Pytanie na śniadaniepolski magazyn śniadaniowy emitowany od 2 września 2002 w TVP2 (od 7 czerwca 2010 także w TVP Polonia), od poniedziałku do soboty między 8.00 a 11.00.

  Program ma charakter poradnikowy. W Pytaniu poruszane są sprawy życia codziennego. Każdy odcinek to inny temat, w omawianiu którego pomagają zaproszeni goście oraz specjaliści różnych dziedzin. Pytanie na śniadanie to także występy na żywo zaproszonych do studia gwiazd.

  Szefową programu jest Aleksandra Zagłocka.

  Ulica Jana Pawła Woronicza - ulica w Warszawie w dzielnicy Mokotów. Praktycznie na całej długości dwujezdniowa. Prawie na całej długości (od ul. Puławskiej do zajezdni tramwajowej), wzdłuż ulicy biegną tory tramwajowe.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Komisja Etyki TVP S.A. stwierdziła, że zostały naruszone Zasady etyki dziennikarskiej w wydaniach programu z 19 listopada 2008 oraz w wydaniu z 8 października 2009.

  Twórcy programu[]

  Gospodarze programu
 • Marzena Rogalska i Tomasz Kammel
 • Michał Olszański i Monika Zamachowska
 • Aleksandra Rosiak i Łukasz Nowicki
 • Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny
 • Tomasz Tylicki i Joanna Racewicz
 • Reporterzy
 • Katarzyna Burzyńska
 • Mateusz Szymkowiak
 • Przy programie pracuje także kilku felietonistów.

  Łukasz Nowicki (ur. 6 lipca 1973 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, dziennikarz i prezenter telewizyjny.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Studio[]

  Program nadawany jest na żywo ze studia TVP na ul. Woronicza 17. Studio programu jest przestronne i nowoczesne. Każde z pasm tematycznych ma w nim swoje miejsce, np. przegląd prasy, czerwony dywan.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona programu
 • Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.Tomasz Kammel, do 2004 używał nazwiska Tomasz Kamel (ur. 12 lipca 1971 w Jeleniej Górze) – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, producent, scenarzysta i trener.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.
  Magazyn poranny (telewizja śniadaniowa, ang. morning show, breakfast television) - gatunek telewizyjnego programu informacyjno-rozrywkowego nadawanego na żywo o poranku (najczęściej między 6 a 10 rano). Zazwyczaj prowadzony jest przez niewielką grupę gospodarzy obojga płci. Docelowymi odbiorcami programu są ludzie przygotowujący się do wyjścia do pracy i szkoły, jak również pozostający w domu dorośli i rodzice.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.