• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pulp Fiction  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] 6
  Przeczytaj także...
  Trzy kolory. Czerwony (fr. Trois couleurs: Rouge) – film fabularny z 1994 roku w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Po premierze reżyser oświadczył, że przestaje robić filmy. Ostatni film w karierze Kieślowskiego.Jean-Luc Godard (ur. 3 grudnia 1930 w Paryżu) – francuski reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk. Jest często utożsamiany z grupą filmowców określanych jako przedstawicieli francuskiej Nowej Fali (fr. Nouvelle Vague).


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] 6  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  National Film Registry – lista filmów budujących dziedzictwo kulturalne USA, wybranych przez National Film Preservation Board do przechowywania w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych. National Film Preservation Board powstał w 1988 roku, na mocy ustawy National Film Preservation Act, którą zatwierdzano następnymi ustawami z 1992, 1996, 2005 i 2008 roku. W myśl ustawy z 1996 roku utworzono także organizację typu non-profit National Film Preservation Foundation, która jest stowarzyszona z National Film Preservation Board, ale uzyskuje fundusze z prywatnego sektora.
  Harvey Johannes Keitel (ur. 13 maja 1939 w Brooklynie w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i teatralny, .
  Eric Cameron Stoltz (ur. 30 września 1961 roku w Whittier, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
  The Split Program I (w dopełnieniu zwany też Caliban vs. Heaven Shall Burn) - split-album grup Caliban oraz Heaven Shall Burn wydany w 2000 roku nakładem Lifeforce Records.
  Tuff Enuff – polska grupa muzyczna założona w 1992 roku w Chorzowie, wykonująca szeroko rozumiany thrash metal z naciskiem na groove metal.
  Sergio Leone (ur. 3 stycznia 1929 w Rzymie, zm. 30 kwietnia 1989 tamże) – włoski reżyser i scenarzysta filmowy, twórca i przedstawiciel spaghetti westernu.
  Michael Søren Madsen (ur. 25 września 1957 w Chicago) – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny, także scenarzysta, poeta i fotograf.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.