• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem, będący zapleczem Letniego Grand Prix.
  Zwycięzcy[ | edytuj kod]

  Najwięcej zwycięstw w konkursach Pucharu Kontynentalnego[ | edytuj kod]

  Stan po zakończeniu sezonu 2016/2017. Uwzględniono zawodników z co najmniej sześcioma zwycięstwami.
  Wliczone są zwycięstwa w zawodach letnich w latach 1996–2001 oraz wszystkie zwycięstwa w konkursach zimowych. Opracowano na podstawie.

  Juho Forsman – fiński skoczek narciarski. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 1997/1998, kiedy zajął 85. miejsce w klasyfikacji generalnej. Startował głównie w Pucharze Kontynentalnym. W 1998 r. zakończył karierę.Bernhard "Berni" Schödler (ur. 2 października 1971 w Sankt Moritz) – szwajcarski skoczek narciarski i trener, od 2010 roku dyrektor skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim..

  Najmłodsi zwycięzcy konkursów Pucharu Kontynentalnego[ | edytuj kod]

  Stan po zakończeniu sezonu 2016/2017. Uwzględniono zawodników poniżej 17. roku życia.
  Opracowano na podstawie oraz biografii poszczególnych zawodników.

  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hakon Johnsen - były norweski skoczek narciarski. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 1993/1994, kiedy zajął 87. miejsce w klasyfikacji generalnej. Startował głównie w Pucharze Kontynentalnym. W 1995 r. zakończył karierę.
  Puchar Kontynentalny kobiet (ang. Ladies COC) to oficjalne seniorskie zawody kobiet Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Do sezonu 2010/2011 były to zawody kobiet najwyższej rangi. Puchar powstał w 2004 roku. O jego rozgrywaniu zadecydował FIS podczas kongresu w Miami. Terminarz pierwszej edycji ustalono na posiedzeniu w Villach. W kalendarz wliczono zawody dotychczas zaliczane do jedynego turnieju pań FIS-u, FIS Ladies Winter Tournee. Pierwsze w historii zawody odbyły się 23 lipca 2004. Wygrała je Austriaczka Daniela Iraschko. Cały cykl wygrała Norweżka Anette Sagen. Wygrywając prawie wszystkie konkursy zdobyła 1020 punktów, o 280 więcej niż Amerykanka Lindsey Van.
  Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.
  Puchar Europy w skokach narciarskich (ang. Europa Cup) – cykl zawodów rozgrywanych w Europie w latach 1980 - 1993, będący zapleczem Pucharu Świata. Puchar Europy jest poprzednikiem Pucharu Kontynentalnego. FIS dwie ostatnie edycje Pucharu Europy (sezony 1991/1992 i 1992/1993) uznaje jako dwie pierwsze edycje Pucharu kontynentalnego. W Pucharze Europy mogli startować tylko zawodnicy z kontynentu europejskiego. Zawodnicy z Azji i Ameryki mieli swój Puchar - Pacific Rum Cup.
  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).
  Lista podiów reprezentacji Polski w Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich – występy reprezentantów Polski w skokach narciarskich w konkursach Pucharu Kontynentalnego, zakończone stanięciem na podium. Polscy skoczkowie dokonali tego 80 razy w zawodach indywidualnych, z czego 79 razy w konkursach mężczyzn i 1 raz w konkursach kobiet.
  GNU FDL (ang. Free Documentation License, „Licencja Wolnej Dokumentacji”) – licencja typu copyleft dla dokumentów wolnej dokumentacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.