• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar Davisa 2008

  Przeczytaj także...
  Mariusz Fyrstenberg (ur. 8 lipca 1980 w Warszawie) – polski tenisista, specjalista od gry podwójnej, pięciokrotny uczestnik deblowego turnieju Masters dla 8 najlepszych debli na świecie, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk.Uładzimir Mikałajewicz Wałczkou (biał.: Уладзімір Мікалаевіч Валчкоў; ros.: Владимир Николаевич Волчков; Władimir Nikołajewicz Wołczkow; ur. 7 kwietnia 1978 w Mińsku) – białoruski tenisista, zwycięzca jednego turnieju ATP World Tour w deblu, półfinalista singlowego Wimbledonu z roku 2000 i deblowego z 2001, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Tenisowe rozgrywki o Puchar Davisa w roku 2008 to 97. edycja najważniejszego turnieju między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym. Mecze pierwszej rundy miały miejsce w dniach 8 lutego - 10 lutego.

  Grupa światowa[ | edytuj kod]

  Drabinka[ | edytuj kod]

 • ^ – Gospodarz
 • Polacy w Pucharze Davisa 2008[ | edytuj kod]

  1 Runda[ | edytuj kod]

  1 runda barażowa[ | edytuj kod]

  BiałoruśBiałoruś - Polska Polska 1:4

  Maks Mirny (biał.: Максім Мікалаевіч Мірны, Maksim Mikałajewicz Mirny; ros.: Максим Николаевич Мирный, Maksim Nikołajewicz Mirny; ur. 6 lipca 1977 w Mińsku) – białoruski tenisista, lider rankingu światowego gry podwójnej, zwycięzca turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej i mieszanej, złoty medalista Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w grze mieszanej, reprezentant w Pucharze Davisa.Jerzy Filip Janowicz (ur. 13 listopada 1990 w Łodzi) – polski tenisista, pierwszy polski półfinalista turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013), finalista wielkoszlemowych turniejów juniorskich: US Open 2007 i French Open 2008, reprezentant Polski w Pucharze Davisa.

  miejsce: Republic Olympic Training Center for Tennis, Mińsk, Białoruś
  typ piłek: Wilson US Open Regular Duty

  Polska Michał Przysiężny - Białoruś Uładzimir Wałczkou 6:2, 4:6, 6:1, 6:2
  Polska Jerzy Janowicz - Białoruś Maks Mirny 6:4, 7:5, 6:4
  Polska Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - Białoruś Andriej Karaczenia/Paweł Katliarow 6:4, 6:0, 6:2
  Polska Michał Przysiężny - Białoruś Pavel Katliarov 6:1, 6:2
  Białoruś Andriej Karaczenia - Polska Jerzy Janowicz 3:6, 6:2, 6:4

  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Puchar Davisa, Davis Cup, to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się systemem KO. Kobiecym odpowiednikiem jest Fed Cup, dawniej Puchar Federacji. W ostatnich latach rozgrywki te straciły nieco na znaczeniu, gdyż czołowi tenisiści świata (np. Roger Federer) albo w ogóle nie biorą w nich udziału, albo występują sporadycznie, koncentrując się na turniejach indywidualnych.

  Zwycięzca: Polska Polska

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona rozgrywek
 • Warto wiedzieć że... beta

  Mińsk, dawniej Mińsk Litewski, (biał. Мінск (hist. Менск); ros. Минск; jid. מינסק, Minsk) – stolica Białorusi, nad Świsłoczą; miasto wydzielone i obwodowe; największy ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy kraju. Sekretariat założonej w 1991 Wspólnoty Niepodległych Państw.
  Marcin Matkowski (ur. 15 stycznia 1981 w Barlinku) – polski tenisista, specjalista gry podwójnej, pięciokrotny uczestnik deblowego turnieju Masters dla 8 najlepszych debli na świecie, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk, Ambasador Szczecina.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.