• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar CEV mężczyzn 2009/2010

  Przeczytaj także...
  Anorthosis Famagusta VC - cypryjski klub siatkarski z Limassol założony w 1928 roku. Obecnie gra w najwyższym poziomie rozgrywek klubowych na Cyprze.Copra Elior Piacenza – męski klub siatkarski z Włoch powstały w 1982 roku w Piacenzie pod nazwą Pallavolo Piacenza. Do Serie A klub awansował w 2003 roku.
  Club Voleibol Teruel - hiszpański męski klub siatkarski z Teruel w Aragonii. Od nazwy sponsora klub przyjął nazwę CAI Voleibol Teruel.

  Puchar CEV 2009/2010 - 3. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

  System rozgrywek[]

  Sporządzenie "drabinki p Sporządzenie "drabinki pucharowej" i losowanie poszczególnych par tej edycji pucharu odbyło się 26 czerwca 2009 roku w Austrii.

  ZAKSA SA – polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Rywalizacja w pierwszych trzech rundach toczyć się będzie w parach na zasadzie dwumeczów (mecz i rewanż) "systemem pucharowym" (gorszy odpada). Po zakończeniu ćwierćfinałów odbyła się tzw. runda Challenge. Zostaną do niej zakwalifikowani 4 zwycięzcy ćwierćfinałów Pucharu CEV oraz 4 najlepsze ekipy fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2009/2010, które nie wyszły z grupy (w sumie 8 drużyn). Zwycięzcy tego szczebla awansują do Final Four.

  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.Lausanne UC - szwajcarski męski klub siatkarski z Lozanny założony w 1975 roku. Obecnie występuje w Szwajcarskiej Lidze Siatkówki.

  Drużyny uczestniczące[]

  Rozgrywki[]

  1/16 finału[]

  1/8 finału[]

  1/4 finału[]

  Runda Challenge[]

  Final Four[]

  Belgia Maaseik, Lotto Dôme

  TSV Unterhaching 1910 e.V. - niemiecki męski klub siatkarski z Unterhaching założony w 1910 roku. Sponsorem tytularnym drużyny jest Generali.Cypr (Republika Cypryjska) – państwo położone na wyspie Cypr leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu. Od 1 maja 2004 roku jest członkiem Unii Europejskiej.

  Półfinały[]

  Mecz o 3. miejsce[]

  Finał[]

  Klasyfikacja końcowa[]

  Nagrody indywidualne[]


  Bibliografia[]

 • www.cev.lu (ang.).

 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});

  Serbia, Republika Serbii (serb. Република Србија/ Republika Srbija – państwo w południowej Europie, powstałe 5 czerwca 2006 roku po rozpadzie federacji Serbii i Czarnogóry. Stolicą jest Belgrad. Serbia graniczy z Węgrami na północy, Rumunią i Bułgarią na wschodzie, Macedonią i Albanią na południu oraz z Czarnogórą, Chorwacją i Bośnią i Hercegowiną na zachodzie. De facto na południu Serbia graniczy z Kosowem, którego jednostronnie ogłoszoną niepodległość uznała część państw świata. Od 29 lutego 2012 r. kraj ten posiada status oficjalnego kandydata do Unii Europejskiej, a w czerwcu 2013 UE wyraziła zgodę na rozpoczęcie rozmów akcesyjnych w styczniu 2014.OK Budućnost Podgorica - sekcja czarnogórskiego klubu Budućnost Podgorica powstała w 1936 roku. Drużyna występuje w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Mistrzów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Volleyball Kaposvár – węgierski męski klub siatkarski z siedzibą w mieście Kaposvár założony w 1953 roku. W sezonie 2011/2012 klub uczestniczy w rozgrywkach NB I.
  VC Dinamo Bukareszt (rum. Dinamo Bucureşti) – rumuński męski klub siatkarski z Bukaresztu założony w 1948 roku. Jest to jedna z sekcji klubu sportowego Dinamo Bukareszt.
  Maaseik – belgijska gmina położona w prowincji Limburgia nad rzeką Moza. Miejscowość graniczna z Holandią. Gmina Maaseik składa się z miasta Maaseik, wsi Aldeneik, Neeroeteren i Opoeteren oraz osad Aldeneik, Heppeneert, Wurfeld, Sint-Jansberg, Ven i Gremelslo.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Czarnogóra (czarnogórski Црна Гора/Crna Gora, języki niesłowiańskie: Montenegro, do października 2007 r. – Republika Czarnogóry) – państwo w Europie Południowej. Leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Volley Amriswil - szwajcarski męski klub siatkarski z Amriswil założony w 1969 roku. Obecnie występuje w Szwajcarskiej Lidze Siatkówki.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.