• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar Świata w snowboardzie 2008/2009

  Przeczytaj także...
  Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Benjamin Karl (ur. 16 października 1985) – austriacki snowboardzista. Srebrny medalista z igrzysk w Vancouver, gdzie zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym. Wyprzedził go jedynie Kanadyjczyk Jasey-Jay Anderson. Na mistrzostwach świata w Kangwŏn zdobył tytuł mistrza świata w slalomie równoległym. Podczas mistrzostw świata w La Molinie zdobył swój drugi złoty krążek tym razem w gigancie równoległym, a dwa dni później zdobył złoto w slalomie równoległym. W kolejnych mistrzostwach rozgrywanych w Stoneham wywalczył swój czwarty złoty medal. W sezonach 2007/2008 , 2009/2010 i 2010/2011 triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, oraz w klasyfikacji PAR.

  Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2008/2009 to 15. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 7 września 2008 roku w nowozelandzkim ośrodku sportów zimowych Cardrona w zawodach halfpipe. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 22 marca 2009 roku we włoskim Valmalenco.

  Puchar Świata rozegrany został w 15 krajach i 18 miastach na 5 kontynentach. Najwięcej konkursów (4) rozegranych zostało w kanadyjskim Stoneham; Kanada jest także państwem w którym odbyło się najwięcej zawodów - 8.

  Stoneham – miasto w Kanadzie, w prowincji Quebec, w regionie Capitale-Nationale. Miasto położone jest nad Rzeką Świętego Wawrzyńca.Nicolien Sauerbreij (ur. 31 lipca 1979) – holenderska snowboardzistka. Złota medalistka olimpijska z Vancouver. Igrzyska w 2010 były jej trzecią olimpiadą. Mistrzynią olimpijską została w slalomie gigancie równoległym. W 2002 zajęła 24 miejsce, cztery lata później była dwunasta. W 2011 roku zdobyła srebrny medal w konkurencji slalom równoległy na mistrzostwach świata w hiszpańskiej La Molinie. W sezonie 2007/2008 zdobyła kryształową kulę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

  Obrońcami tytułów najlepszych zawodników Pucharu Świata byli:

 • Nicolien Sauerbreij z Holandii wśród kobiet
 • Benjamin Karl z Austrii wśród mężczyzn
 • Mężczyźni[]

  Kalendarz i wyniki[]

  Klasyfikacje[]

  Kobiety[]

  Kalendarz i wyniki[]

  Klasyfikacje[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Program zawodów
 • Klasyfikacje mężczyzn
 • Klasyfikacje kobiet
 • Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Cardrona Alpine Resort – nowozelandzki ośrodek narciarski i snowboardowy. Leży w południowej części Wyspy Południowej, w regionie Otago. Leży w paśmie Crown Range między Wanaka a Queenstown. Ośrodek położony jest na wysokości od 1260 do 1860 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 345 hektarów. Sezon trwa tu od połowy czerwca do początku października.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.