• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar Świata w Rugby 7 - 2013 - kwalifikacje kobiet  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Estádio da Gávea (oficjalna nazwa Estádio José Bastos Padilha) – stadion piłkarski w Rio de Janeiro, Brazylia, na którym swoje mecze rozgrywa klub Flamengo. Stadion znajduje się w dzielnicy Lagoa.Mistrzostwa Azji w Rugby 7 Kobiet 2012 – trzynaste mistrzostwa Azji w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez ARFU mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Azji. Odbyły się w formie turnieju rozegranego w dniach 6–7 października 2012 roku w indyjskim Pune. Była to jednocześnie kwalifikacja do 2013 Rugby World Cup Sevens.
   Główny artykuł: Puchar Świata w Rugby 7 (2013).

  Kwalifikacje do Pucharu Świata w Rugby 7 2013 miały na celu wyłonienie żeńskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju.

  Spis treści

 • 1 Informacje ogólne
 • 2 Zakwalifikowane drużyny
 • 3 Kwalifikacje
 • 3.1 Afryka
 • 3.2 Ameryka Północna/Karaiby
 • 3.3 Ameryka Południowa
 • 3.4 Azja
 • 3.5 Europa
 • 3.6 Oceania
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Reprezentacja Fidżi w rugby 7 kobiet – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Fidżi w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Fiji Rugby Union, członek FORU oraz IRB.Międzynarodowa Rada Rugby (ang. International Rugby Board, IRB) – międzynarodowa organizacja pozarządowa zarządzająca rozgrywkami rugby union oraz ustalająca zasady gry. Powstała w 1886 jako International Rugby Football Board (IRFB) na wniosek szkockiego, walijskiego i irlandzkiego związków rugby. Związek angielski początkowo odmówił przystąpienia, niemniej w 1890 został pierwszym członkiem-niezałożycielem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Brazylii w rugby 7 kobiet – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Brazylii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialna jest Confederação Brasileira de Rugby, członek IRB oraz CONSUR.
  Reprezentacja Holandii w rugby 7 kobiet – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Holandii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Nederlandse Rugby Bond, członek FIRA-AER oraz IRB.
  Play-off – system rozgrywek sportowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej. Stosowany najczęściej po zakończeniu znacznie dłuższej rundy zasadniczej (nazywanej czasem - głównie w odniesieniu do rozgrywek w USA - sezonem regularnym lub zasadniczym), która wyłania uczestników play-offów oraz określa ich rozstawienie.
  Rugby Europe (do 2014 r. pod nazwą FIRA – Europejskie Stowarzyszenie Rugby, FIRA-AER) – międzynarodowa organizacja zarządzająca rugby union w Europie. Powstała w 1999 roku dla promocji, rozwoju, organizacji i zarządzania grą w rugby na terenie Europy pod auspicjami Międzynarodowej Rady Rugby (IRB).
  Reprezentacja Chin w rugby 7 kobiet – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Chin w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Chiński Związek Rugby, członek ARFU oraz IRB.
  Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2012 – dziesiąte mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez FIRA-AER mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Odbyły się w formie dwóch turniejów w czerwcu i lipcu 2012 roku. Drugi z tych turniejów służył również jako kwalifikacja do Pucharu Świata 2013 – oprócz dwunastu uczestników mistrzostw Europy wystąpiły w nim także cztery drużyny z dwóch wcześniejszych turniejów eliminacyjnych.
  Puchar Świata w Rugby 7 2013 – szósty Puchar Świata, turniej o randze mistrzostw świata w rugby 7 rozgrywany co cztery lata, który odbył się w Moskwie w kompleksie stadionu Łużniki w dniach od 28 do 30 czerwca 2013 roku. Rywalizowały w nim dwadzieścia cztery drużyny męskie i szesnaście żeńskich. Triumfatorami okazały się reprezentacje Nowej Zelandii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.058 sek.