• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Puchar Świata w Rugby 7 - 2013  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Nowej Zelandii w rugby 7 mężczyzn – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Nowej Zelandii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest New Zealand Rugby Union, członek IRB.Mobile TeleSystems lub MTS – największy operator telefonii komórkowej w Rosji i krajach WNP. Ma on ponad 66 milionów klientów. Sieć MTS działa w standardzie GSM. MTS posiada aktualnie licencje świadczenia usług w 87 regionach z 89 regionów w Rosji oraz na terytoriach Ukrainy, Białorusi, Uzbekistanu i Turkmenistanu. Według raportu analityków "Wireless Intelligence" (dane opisujące sytuację w pierwszym kwartale 2009) grupa Mobile TeleSystems znajdowała się na 9 miejscu na liście największych operatorów telefonii komórkowej na świecie (92.3 miliona sprzedanych subskrypcji).

  Puchar Świata w Rugby 7 2013 – szósty Puchar Świata, turniej o randze mistrzostw świata w rugby 7 rozgrywany co cztery lata, który odbył się w Moskwie w kompleksie stadionu Łużniki w dniach od 28 do 30 czerwca 2013 roku. Rywalizowały w nim dwadzieścia cztery drużyny męskie i szesnaście żeńskich. Triumfatorami okazały się reprezentacje Nowej Zelandii.

  Żeński turniej Pucharu Świata w Rugby 7 2013 odbył się w Moskwie w kompleksie stadionu Łużniki w dniach od 29 czerwca do 30 czerwca 2013 roku i rywalizowało w nim szesnaście reprezentacji.Reprezentacja Fidżi w rugby 7 mężczyzn – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Fidżi w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Fiji Rugby Union, członek FORU oraz IRB.

  Żadna ze 133 przebadanych pod kątem dopingu próbek nie dała wyniku pozytywnego.

  Spis treści

 • 1 Wybór organizatora
 • 2 Terminarz
 • 3 Uczestnicy
 • 3.1 Kwalifikacje
 • 3.2 Mężczyźni
 • 3.3 Kobiety
 • 4 Losowanie grup
 • 5 Zawody
 • 5.1 Turniej mężczyzn
 • 5.2 Turniej kobiet
 • 6 Sponsorzy
 • 7 Przypisy
 • Wybór organizatora[]

  Wstępne zgłoszenia związków rugby chętnych do zorganizowania tego turnieju były przyjmowane przez IRB do 3 listopada 2009. Na tym etapie żadne szczegóły nie były wymagane, toteż zgłosiło się osiem państw: Argentyna, Australia, Brazylia, Hongkong, Niemcy, Rosja, Szkocja i USA. Zgłoszenie Rosjan oznaczało jednocześnie rezygnację z ubiegania się o organizację piętnastoosobowego Pucharu Świata w 2019. Z ośmiu federacji, które złożyły wstępne zgłoszenia, trzy – Brazylia, Niemcy i Rosja – przedstawiły oficjalne wnioski w wyznaczonym terminie 15 grudnia 2009 roku. W maju 2010 roku IRB wyznaczyła Rosję na organizatora tego turnieju.

  Kwalifikacje mężczyzn do Pucharu Świata w Rugby 7 2013 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju.IRB Sevens World Series (od nazwy sponsora HSBC Sevens World Series) – coroczna seria turniejów dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7 organizowana przez IRB od sezonu 1999/2000. Zwycięzcą w danym sezonie zostaje zespół, który podczas całego cyklu zdobędzie najwięcej punktów, które są przyznawane za zajęcie poszczególnych miejsc w każdym turnieju, których liczba w historii zawodów wahała się od siedmiu do jedenastu. Turnieje trwają z reguły dwa dni i występuje w nich szesnaście reprezentacji, wyjątkiem jest trzydniowy Hong Kong Sevens. Spośród trzynastu dotychczasowych edycji dziesięciokrotnie triumfowała reprezentacja Nowej Zelandii.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar świata w rugby 7 (Rugby World Cup Sevens) – najważniejsze międzynarodowe zawody w rugby 7 w randze mistrzostw świata. Organizatorem imprezy jest IRB i od początku biorą w niej udział męskie reprezentacje narodowe, a od 2009 roku również żeńskie. Pierwszy turniej odbył się w 1993 roku w Szkocji. Od tamtej pory kolejne zawody są rozgrywane co cztery lata. Aktualnymi zwycięzcami są reprezentacje Nowej Zelandii.
  Kwalifikacje do Pucharu Świata w Rugby 7 2013 miały na celu wyłonienie żeńskich reprezentacji narodowych w rugby 7, które wystąpiły w finałach tego turnieju.
  Reprezentacja Anglii w rugby 7 mężczyzn – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Anglii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Rugby Football Union, członek FIRA-AER oraz IRB.
  Przyłożenie (ang. try) - główna, najwyżej punktowana metoda zdobywania punktów w rugby union i rugby league. Punkty poprzez przyłożenie zdobywa się przykładając piłkę na polu punktowym przeciwnika (na lub za linią bramkową). W zależności od odmiany rugby różne są definicje samego przyłożenia jak i pola punktowego.
  Puchar Świata w Rugby 2019 będzie dziewiątym Pucharem świata, imprezą o randze mistrzostw świata w rugby union rozgrywaną co cztery lata. Turniej zorganizuje Japonia w dniach od 6 września do 20 października 2019 roku. Mecze zostaną rozegrane również w Hongkongu oraz Singapurze.
  Internet Archive − instytucja znajdująca się na przedmieściach San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone), która zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem archiwum rozmaitych zasobów multimedialnych.
  World Rugby – międzynarodowa organizacja pozarządowa zarządzająca rozgrywkami rugby union oraz ustalająca zasady gry. Powstała w 1886 jako „International Rugby Football Board” (IRFB) na wniosek szkockiego, walijskiego i irlandzkiego związku rugby. Związek angielski początkowo odmówił przystąpienia, niemniej w 1890 został pierwszym członkiem-niezałożycielem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.