• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pua Magasiva

  Przeczytaj także...
  Samoa (pełna oficjalna nazwa: Niezależne Państwo Samoa) – państwo w Oceanii, obejmujące zachodnią część Wysp Samoa (pozostałe stanowią terytorium Stanów Zjednoczonych jako Samoa Amerykańskie). Do 1997 znane było jako Samoa Zachodnie.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Pua Magasiva (ur. 10 sierpnia 1980 w Apia na Samoa) – nowozelandzki aktor pochodzenia samoańskiego. Występował m.in. w roli Shane'a Clarke'a, Czerwonego Wind Rangera, w serialu Power Rangers Ninja Storm, a także w roli Vinniego Kruse'a w operze mydlanej Shortland Street. Jest młodszym bratem aktora Robbiego Magasivy, który wystąpił w jednym z odcinków serialu Power Rangers Ninja Storm jako starszy brat Shane'a, Porter.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Shortland Street to nowozelandzki serial telewizyjny nadawany na kanale TV2 od 25 maja 1992 roku. Do dziś doczekał się ponad 4200 odcinków. Jest to najdłuższa opera mydlana w historii tego kraju. Jej akcja rozgrywa się w nowoczesnym szpitalu na przedmieściach miasta Auckland.

  Ma 183 cm wzrostu.

  Power Rangers Ninja Storm (2003) – jedenasta seria popularnych Power Rangers. Jest to produkcja amerykańsko-nowozelandzka. Serial bazuje na japońskim Ninpuu Sentai Hurricanger.Robbie Magasiva (ur. 21 maja 1970 w Tanumapua na Samoa) – nowozelandzki aktor pochodzenia samoańskiego. Znany przede wszystkim z roli Willa Jacksona w serialu Wentworth oraz roli Mauhura we Władcy Pierścieni: Dwie Wieże.

  Linki zewnętrzne[]

 • Pua Magasiva w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Pua Magasiva w bazie filmweb.pl
 • Pua Magasiva w bazie The Super Sentai and Power Rangers Wiki (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Apia – stolica i jedyne miasto Samoa. Położone na północnym brzegu wyspy Upolu, jest także największym portem Samoa. Liczy 38 800 mieszkańców (2001). Na półwyspie Mulinuu znajduje się siedziba Rady Legislacyjnej, rozgłośnia radiowa i obserwatorium.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.