• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Psie serce - serial telewizyjny

  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej."Telewidz" – utwór zespołu IRA pochodzący z szóstej płyty Ogrody. Kompozycja została zamieszczona na czwartym miejscu na krążku, trwa 3 minuty i 21 sekund i jest drugim utworem co do najkrótszych. Krótsze jest tylko Nie tracę wiary (2.57)
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Psie serce – polski serial obyczajowy emitowany przez Polsat. Obecnie nie są już produkowane nowe odcinki. Serial składał się z 21 odcinków trwających po 45 minut. Został on nakręcony w dwóch seriach (seria I w 2002, seria II w 2003).

  Piosenka tytułowa[ | edytuj kod]

  Wykonanie: Maria Pakulnis
  Słowa: Tomasz Dembiński
  Muzyka: Jerzy Kossacz

  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.Pies domowy – udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych (Canidae), uznawana przez niektórych za podgatunek wilka, a przez innych za odrębny gatunek, opisywany pod synonimicznymi nazwami Canis lupus familiaris albo Canis familiaris. Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras, znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi. Rasy pierwotne powstawały głównie w wyniku presji środowiskowej. Rasy współczesne uzyskano w wyniku doboru sztucznego.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Serial opowiada o życiu współczesnych ludzi. W każdym odcinku jest przedstawiony inny bohater. Świat jest widziany z perspektywy psa, który potrafi mówić. Jednak jego mowę mogą usłyszeć tylko telewidzowie. Serial pokazuje jak mocno oddziałuje na życie człowieka pies. Owo zwierzę jest świadkiem smutków i radości bohaterów, a także jest ich doradcą w sprawach życia i postępowania.

  Psie serce (ros. Собачье сердце) – opowiadanie Michaiła Bułhakowa, opublikowane po raz pierwszy w ZSRR w 1987 roku. Początkowo utwór miał znaleźć się w tomie Diaboliada, wydanym w 1925 roku, jednak włączeniu opowiadania do zbioru sprzeciwił się przewodniczący moskiewskiej rady miejskiej, Lew Kamieniew.FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

  Obsada[ | edytuj kod]

  Początkowo - w pierwszym sezonie serialu - w każdym odcinku w główną postać wcielała się Maria Pakulnis, jednak podczas emisji drugiego sezonu można było ją zobaczyć zaledwie w paru odcinkach.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Maria Pakulnis
 • Psie serce – opowiadanie Michaiła Bułhakowa
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Psie serce w bazie IMDb (ang.)
 • Psie serce w bazie Filmweb
 • Psie serce w bazie filmpolski.pl
 • Warto wiedzieć że... beta

  Bohater – osoba, która odznaczyła się niezwykłymi czynami, męstwem i ofiarnością dla innych ludzi. Terminem „bohater” określa się także postać w utworze literackim, filmie itp. – zastępuje się jednak go terminem postać literacka, jako że słowo bohater posiada ograniczone konotacje heroizmu i pierwszoplanowości. Nazwa ma pochodzenie irańskie – bahadur - mężny, atleta itp., lub węgierskie bátor – dzielny, stąd nazwisko króla Stefana Batorego. W języku staropolskim odpowiednikiem było słowo gardzina, podobnie w czeskim i słowackim hrdina.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.607 sek.