• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Przygoda na Antarktydzie

  Przeczytaj także...
  Bruce Greenwood, właściwie Stuart Bruce Greenwood (ur. 12 sierpnia 1956 roku w Rouyn-Noranda, w północno-zachodniej części prowincji Quebec) - kanadyjski aktor.Paul William Walker IV (ur. 12 września 1973 roku w Glendale w Kalifornii, USA) – amerykański aktor i producent filmowy oraz telewizyjny, były model.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Przygoda na Antarktydzie (tytuł oryg. Eight Below) – amerykański film przygodowy w reżyserii Franka Marshalla z 2006 roku.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Film opowiada o ludziach i ośmiu psach przebywających na Antarktydzie. Pewnego dnia do stacji, w której przebywa m. in. Jerry Shepherd (Paul Walker), przybywa naukowiec (Bruce Greenwood) z zamiarem odnalezienia meteorytu, który niedawno spadł na Antarktydę. Jerry oferuje dojazd psim zaprzęgiem do prawdopodobnego miejsca upadku meteorytu. Po wyruszeniu rozpętuje się ogromna burza, jednak naukowiec nie chce zrezygnować ze znalezienia tego, czego szukał. Przypłaciłby to śmiercią, gdyby nie psy, które ratują mu życie. Po powrocie do stacji Jerry zostaje zmuszony do pozostawienia psów, do których był ogromnie przywiązany. Pewny, że wróci po pupili za kilka dni, przywiązuje je do siebie łańcuchem bardzo mocno, żeby się nie rozbiegły. Następnie razem z resztą załogi odlatuje z kontynentu. Warunki są na tyle trudne, że po psy nie można powrócić. Jerry, po powrocie do domu, szuka wszelkich sposobów, by dostać się na Antarktydę, jednak ze względu na warunki nikt inny nie chce się tam zapuszczać. Tymczasem na Antarktydzie zwierzęta zdołały się uwolnić i nauczyć, jak żyć w tych trudnych warunkach. Ponad pół roku później Jerry wraca po przyjaciół i ku jego zaskoczeniu łańcuch jest prawie pusty. Czeka go jeszcze jedna niespodzianka, sześć psów jest żywych.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Gerard Plunkett (ur. 14 sierpnia 1955 roku w Dublinie w Irlandii) – irlandzki aktor zamieszkały w Kanadzie, występujący w amerykańskich i kanadyjskich produkcjach. Swoją karierę rozpoczynał jako komik w kabarecie. Później wyprowadził się do Toronto, gdzie rozwijał swoje zdolności aktorskie. Większość ról otrzymał po wyjechaniu do Kanady. W latach 2001-2002 wystąpił jako Henry Higgins w My Fair Lady, za co został trzykrotnie nominowany najlepszym aktorem. Wystąpił gościnnie w trzech najdłuższych północnoamerykańskich serialach science fiction: Z Archiwum X, Gwiezdne Wrota i Tajemnice Smallville.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Paul Walker jako Jerry Shepherd
 • Bruce Greenwood jako David McClaren
 • Moon Bloodgood jako Katie
 • Jason Biggs jako Charlie Cooper
 • Gerard Plunkett jako Andy Harrison
 • August Schellenberg jako Mindo
 • Wendy Crewson jako Eve McClaren
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

  Taro i Jiro

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Poster
 • Przygoda na Antarktydzie w bazie IMDb (ang.)
 • Przygoda na Antarktydzie w bazie Filmweb
 • Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Korinna Moon Bloodgood (ur. 20 września 1975 w Anaheim, w stanie Kalifornia) − amerykańska aktorka i modelka, światową popularność zawdzięcza roli w filmie Terminator: Ocalenie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  August Werner Schellenberg (ur. 25 lipca 1936 w Montrealu, zm. 15 sierpnia 2013 w Dallas) – kanadyjski aktor. Metys mający przodków z plemienia Mohawków i korzenie szwajcarskie. Uczył się w Narodowej Szkole Teatralnej (National Theatre School of Canada), którą ukończył w roku 1966.
  Film przygodowy – film o akcji skonstruowanej z ciągu przygód protagonisty, charakteryzujący się szybkim tempem akcji, brawurowymi rozwiązaniami fabularnymi oraz licznymi przeszkodami pokonywanymi przez bohaterów. Schemat filmów przygodowych opiera się na licznych scenach pościgów, ucieczek oraz niebezpiecznych dla protagonisty wydarzeniach.
  Taro i Jiro (jap. タロ と ジロ, Taro to Jiro, także: タロウ と ジロウ Tarō to Jirō) – dwa japońskie psy pociągowe rasy sachaliński husky, które przeżyły samodzielnie zimę na Antarktydzie.
  Jason Matthew Biggs (ur. 12 maja 1978 w Pompton Plains) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, komik pochodzenia włoskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.