• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Przebojowa noc  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.
  Samochód reklamujący program Przebojowa noc

  Przebojowa nocpolski program rozrywkowy, którego prowadzącymi byli Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz oraz Radosław Brzózka. Pierwszy cykl programów emitowany był od 9 września do 24 listopada 2007 roku w TVP1, w każdą sobotę o godzinie 22:05. Autorem formatu oraz reżyserem programu był Janusz Józefowicz. Gwiazdą każdego odcinka była m.in. aktorka, tancerka i piosenkarka Natasza Urbańska.

  Jerzy Grzechnik (ur. 3 października 1979, Warszawa) – aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo w Warszawie, z którym związany jest od 2007 roku.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Program był zrealizowany na podstawie serii widowisk artystycznych tzw. „Wieczorów w Buffo” wystawianych w teatrze muzycznym Studio Buffo. Kierownictwo muzyczne objęli Janusz Stokłosa i Tomasz Filipczak, zaś za kostiumy odpowiadała Agnieszka Komornicka. Nagrania programu odbywały się w hala „Mera” w Warszawie.

  Od 8 grudnia 2007 roku w TVP1 emitowany był drugi cykl programów o nazwie Złota sobota.

  Sportowiec – osoba uprawiająca pewną dziedzinę sportową. Sportowcem jest zarówno osoba uprawiająca zawodowo, jak i amatorsko. Sport ten może wymagać wysiłku fizycznego i zręczności (np. piłka nożna), ale również może ograniczać się do zaangażowania umysłu (szachy).Elżbieta Portka-Krebs - aktorka i wokalistka Teatru Studio Buffo w Warszawie. Występuje m.in. w musicalu "Metro", "Romeo i Julia" oraz "Panna Tutli Putli" w reżyserii Janusza Józefowicza. Współpracowała jako solistka z Piotrem Rubikiem, co zaowocowało występem na koncercie "Zakochani w Krakowie" w czerwcu 2007 r. Podkłada głos do reklam, programów telewizyjnych. Zajmuje się organizacją imprez i eventów jak również występami muzycznymi i prowadzeniem jako konferansjer.

  Spis treści

 • 1 Zasady programu
 • 1.1 Goście specjalni
 • 2 Spis odcinków
 • 3 Skład zespołu Teatru Studio Buffo w programie Przebojowa noc
 • 4 Konkursy
 • 4.1 Konkurs SMS
 • 4.2 Debiutanci
 • 4.3 Konkurs MMS - Pokaż co potrafisz!
 • 5 Oglądalność
 • 6 Emisja
 • 7 Przypisy
 • Zasady programu[]

  Każdy odcinek poświęcony był muzyce z innego kraju. Podczas programu widzowie wybierali swoją ulubioną zagraniczną piosenkę w wydaniu włoskim, rosyjskim, amerykańskim, czeskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, angielskim, żydowskim, latynoskim, austriackim, węgierskim, irlandzkim, greckim, australijskim, szwedzkim i kanadyjskim. Oprócz Nataszy Urbańskiej i Janusza Józefowicza w programie pojawiała się także zagraniczna gwiazda pochodząca z kraju, któremu poświęcony był kolejny odcinek. Gośćmi programu były także polskie sławy, w tym m.in. artyści, dziennikarze, sportowcy i politycy.

  David Lubega (pseudonim Lou Bega; urodzony 13 kwietnia 1975 w Monachium) - piosenkarz niemiecki. Znany jest głównie dzięki przebojowi "Mambo No. 5". Otrzymał niemiecką nagrodę ECHO w 2 kategoriach oraz był nominowany do nagrody Grammy.Emilia Dębska (ur. 5 listopada 1984 r.) - Polska aktorka i wokalistka stołecznego teatru muzycznego Studio Buffo. Współprace z Januszem Józefowiczem rozpoczęła w 2007 roku. Jej debiutem wraz z całym zespołem teatru Buffo był udział w wielkim show muzycznym Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej - "Przebojowa noc". Artystka zaśpiewała w programie m.in. piosenkę "Stop".

  Goście specjalni[]

 • Michael York – 9 września 2007
 • Paul Anka – 15 września 2007
 • Serebro – 22 września 2007
 • Drupi – 29 września 2007
 • Patricia Kaas – 6 października 2007
 • Paul Young – 13 października 2007
 • Dana International – 20 października 2007
 • Ive Mendes – 27 października 2007
 • Lou Bega – 3 listopada 2007
 • Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Szaron Kohen (hebr. שרון כהן) (ur. 2 lutego 1972 w Tel Aliwie jako Jaron Kohen (hebr. ירון כהן) – izraelska piosenkarka piosenkarka z żydowskimi korzeniami, znana jako Dana International (hebr. דנה אינטרנשיונל). Reprezentantka Izraela podczas 43. i 56. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1998 i 2011 roku, zwyciężczyni 43. edycji festiwalu z piosenką „Diva”.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Radosław Brzózka (ur. 16 czerwca 1980 w Płocku) – polski dziennikarz telewizyjny, reporter, prezenter TVP 1, związany także z TV Polonia, były dziennikarz Radia Bis (obecnie Polskie Radio Program IV). Marszałek V sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
  Monika Ambroziak, pseudonim Dzidzia (ur. 14 maja 1971 r.) – polska aktorka teatralna, musicalowa, telewizyjna i filmowa, piosenkarka. Od lat związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, gościnnie także Teatrze Muzycznym Roma.
  Ameryka – część Ziemi położona na zachodniej półkuli, w skład której wchodzą dwa kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Rozciąga się na długości ponad 15 tys. km od Archipelagu Arktycznego po Ziemię Ognistą. Niekiedy na oznaczenie obu Ameryk używa się także określeń Nowy Świat lub półkula zachodnia.
  Michael York, właściwie Michael York-Johnson (ur. 27 marca 1942 roku w Fulmer, w Anglii) – brytyjski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny i producent filmowy.
  Mariusz Czajka (ur. 9 kwietnia 1961 w Grudziądzu) – polski aktor teatralny i filmowy, znany głównie z ról komediowych. Od wielu lat jest działaczem Teatru Studia BUFFO w Warszawie. Prowadzi zajęcia na kierunku teatralnym w tymże teatrze dla dzieci i młodzieży w ciągu roku szkolnego. Od wielu lat podczas wakacji udziela się rolą nauczyciela na obozach teatralno-wokalnych pod patronatem Studia BUFFO.
  Artur Chamski (ur. 22 kwietnia 1979 w Bystrzycy Kłodzkiej) – aktor, wokalista i piosenkarz. Związany z Teatrem Studio Buffo od 2001.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.