• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prowincja Yasothon

  Przeczytaj także...
  Tajlandia dzieli się administracyjnie na sześć regionów (Centralny, Zachodni, Wschodni, Północny, Północno-Wschodni i Południowy) i 76 prowincji (taj. จังหวัด, czangwadów).Sisaket (taj. ศรีสะเกษ) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Surin, Roi Et, Yasothon i Ubon Ratchathani oraz kambodżańską prowincją Preah Vihear. W języku tajskim Sisaket oznacza głowę.
  Amnat Charoen (อำนาจเจริญ) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Ubon Ratchathani, Yasothon i Mukdahan oraz z laotańską prowincją Saravane.

  Yasothon (taj. ยโสธร) – jedna z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Mukdahan, Amnat Charoen, Ubon Ratchathani, Sisaket i Roi Et.

  Język tajski, syjamski – język z rodziny języków dajskich, oficjalny język Tajlandii, używany jako pierwszy język jedynie w centralnej części Tajlandii (wokół Bangkoku). Na północy, południu oraz w regionie północno-wschodnim mówi się odrębnymi językami tajskimi.Mukdahan (taj. มุกดาหาร, również Mukdaharn) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Amnat Charoen, Yasothon, Roi Et, Kalasin, Sakon Nakhon i Nakhon Phanom oraz laotańską prowincją Savannakhét (granicą między nimi jest rzeka Mekong).
  Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.Ubon Ratchathani (taj. อุบลราชธานี) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Sisaket, Yasothon i Amnat Charoen oraz laotańskimi prowincjami Saravane, Champasak i kambodżańską prowincją Preah Vihear.
  Warto wiedzieć że... beta

  Roi Et (taj. ร้อยเอ็ด) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Kalasin, Mukdahan, Yasothon, Sisaket, Surin i Maha Sarakham.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.825 sek.