• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prowincja Sisaket

  Przeczytaj także...
  Tajlandia dzieli się administracyjnie na sześć regionów (Centralny, Zachodni, Wschodni, Północny, Północno-Wschodni i Południowy) i 76 prowincji (taj. จังหวัด, czangwadów).Preăh Vĭhéar – prowincja w północnej Kambodży, trzecia pod względem wielkości w kraju. W 1998 roku zamieszkana przez 119 261 osób. Dziesięć lat później miała ponad 171 tysięcy mieszkańców.
  Yasothon (taj. ยโสธร) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Mukdahan, Amnat Charoen, Ubon Ratchathani, Sisaket i Roi Et.

  Sisaket (taj. ศรีสะเกษ) – jedna z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Surin, Roi Et, Yasothon i Ubon Ratchathani oraz kambodżańską prowincją Preah Vihear. W języku tajskim Sisaket oznacza głowę.

  Surin (taj. สุรินทร์) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Buriram, Maha Sarakham, Roi Et i Sisaket oraz kambodżańską prowincją Otdar Mean Cheay.Język tajski, syjamski – język z rodziny języków dajskich, oficjalny język Tajlandii, używany jako pierwszy język jedynie w centralnej części Tajlandii (wokół Bangkoku). Na północy, południu oraz w regionie północno-wschodnim mówi się odrębnymi językami tajskimi.
  Kambodża, Królestwo Kambodży (khm. ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា, trl. Kâmpǔchéa, Preăhréachéanachâkr Kâmpǔchéa) w latach 1976–1989 Kampucza – państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Graniczy od zachodu i północy z Tajlandią (długość granicy – 803 km), od północy z Laosem (541 km), a od wschodu z Wietnamem (930 km).Tajlandia, Królestwo Tajlandii – państwo w południowo-wschodniej Azji, graniczące z Laosem i Kambodżą na wschodzie, z Malezją na południu oraz z Mjanmą. Tajlandia była niegdyś nazywana Syjamem, gdyż była to jej oficjalna nazwa do 11 maja 1949. Międzynarodowe określenie "Thai" (ไทย) znaczy po tajsku wolny.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Ubon Ratchathani (taj. อุบลราชธานี) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Sisaket, Yasothon i Amnat Charoen oraz laotańskimi prowincjami Saravane, Champasak i kambodżańską prowincją Preah Vihear.
  Roi Et (taj. ร้อยเอ็ด) jest jedną z prowincji (changwat) Tajlandii. Sąsiaduje z prowincjami Kalasin, Mukdahan, Yasothon, Sisaket, Surin i Maha Sarakham.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.