Prowincja Wielkiego Rowu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Prowincja Rift Valley)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prowincja Wielkiego Rowu (ang. Rift Valley Province, swah. Mkoa wa Bonde la Ufa) – jedna z 7 prowincji w Kenii. Położona w południowo-zachodniej części kraju, od wschodu graniczy z prowincjami Wschodnią, Centralną i miastem wydzielonym Nairobi, od zachodu z prowincjami Zachodnią i Nyanza.

Prowincja Zachodnia – (ang. Western Province, suah. Mkoa wa Magharibi), jedna z 7 prowincji w Kenii. Położona w zachodniej części kraju, od wschodu graniczy z prowincją Rift Valley, a od południa z prowincją Nyanza.Prowincja Nyanza, suahili Mkoa wa Nyanza – jedna z 7 prowincji w Kenii. Położona w południowo-zachodniej części kraju, od wschodu graniczy z prowincją Rift Valley, a od północy z Prowincją Zachodnią.

Podział administracyjny[ | edytuj kod]

Prowincja Wielkiego Rowu jest podzielona na następujące dystrykty.

Prowincja Wschodnia – (ang. Eastern Province, suah. Mkoa wa Mashariki), jedna z 7 prowincji w Kenii. Położona w centralnej części kraju, od wschodu graniczy z prowincjami Północno-Wschodnią i Nadbrzeżną, a od zachodu z prowincjami Rift Valley, Centralną i miastem wydzielonym Nairobi.Nairobi – miasto i prowincja w Afryce, stolica Kenii, położone w centrum kraju na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare i źródeł rzeki Athi. Jedno z największych miast Afryki Wschodniej. Główne gałęzie przemysłu to spożywczy, włókienniczy, chemiczny, drzewny i papierniczy. Ważny węzeł drogowy, ma połączenie kolejowe z Mombasą i Kampalą w Ugandzie.
Reklama