• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prowincja Esmeraldas

  Przeczytaj także...
  Prowincja Imbabura – jedna z 22 prowincji Ekwadorze. Imbabura położona jest w północnej części państwa, graniczy od północy z prowincją Carchi, od wschodu z prowincją Sucumbíos, od południa z prowincją Pichincha oraz od zachodu z prowincją Esmeraldas.Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp. Ecuador, República del Ecuador) – państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym, jedno z czterech powstałych w wyniku rozpadu Wielkiej Kolumbii w 1830 r. Sąsiaduje od północy z Kolumbią a od południa z Peru. W skład Ekwadoru wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos - są jego największą atrakcją turystyczną. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.
  Ocean Spokojny, Pacyfik, Ocean Wielki – największy, najgłębszy i najstarszy, obok Atlantyku, na świecie zbiornik wodny. Z powierzchnią równą 155,6 mln km² zajmuje 30% całej powierzchni Ziemi. Oficjalna polska nazwa tego oceanu, zatwierdzona przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych brzmi Ocean Spokojny.

  Prowincja Esmeraldas (hiszp. Provincia de Esmeraldas) – jedna z 24 prowincji w Ekwadorze. Esmeraldas położone jest w północno-zachodniej części państwa bezpośrednio nad Oceanem Spokojnym, graniczy od północy z państwem Kolumbia, od wschodu z prowincjami Carchi i Imbabura oraz od południa z prowincjami Pichincha i Manabí.

  Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.Język hiszpański (hiszp. idioma español, castellano) – język należący do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie (z Hiszpanii i Ameryki hiszpańskojęzycznej) wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim, dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii (zob. niżej).

  Prowincja podzielona jest na 7 kantonów:

  Prowincja Pichincha – jedna z 22 prowincji Ekwadorze. Pichincha położona jest w północno-zachodniej części państwa, graniczy od północy z prowincjami Esmeraldas i Imbabura, od wschodu z prowincją Napo, od południa z prowincjami Cotopaxi i Los Ríos oraz od zachodu z prowincją Manabí.Prowincja Manabí – jedna z 22 prowincji Ekwadorze. Manabí położona jest w środkowej części państwa, bezpośrednio nad Oceanem Spokojnym, graniczy od północy z prowincją Esmeraldas, od wschodu z prowincjami Pichincha i Los Ríos oraz od południa z prowincją Guayas.
  1. Atacames
  2. Eloy Alfaro
  3. Esmeraldas
  4. Muisne
  5. Quinindé
  6. Río Verde
  7. San Lorenzo
  Prowincja Carchi – jedna z 22 prowincji w Ekwadorze. Carchi położone jest w północnej części państwa przy granicy z Kolumbią, graniczy od wschodu z prowincją Sucumbíos, od południa z prowincją Imbabura oraz od zachodu z prowincją Esmeraldas.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.741 sek.