• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Proletaryat  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Proletaryat in Concert – trzeci album zespołu Proletaryat nagrany w październiku 1991 podczas koncertu w poznańskiej "Arenie". Został wydany w 1993 przez Izabelin Studio.Pabianice – miasto i gmina w województwie łódzkim, w powiecie pabianickim. Drugie co do liczby mieszkańców miasto aglomeracji łódzkiej. Pabianice należą do Związku Miast Polskich. Pod względem liczby ludności są trzecim (po Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim) miastem w województwie łódzkim a 59. w Polsce. Pod względem powierzchni miasto znajduje się na 9. pozycji w województwie łódzkim a 150. w Polsce. Były miastem duchownym.

  Proletaryat – polski zespół rockowy z Pabianic.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy studyjne
 • 3.2 Albumy koncertowe
 • 3.3 Albumy kompilacyjne
 • 3.4 Kompilacje różnych wykonawców
 • 3.5 Notowane utwory
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Tomasz "Oley" Olejnik (ur. 11 stycznia 1965) – polski wokalista i autor tekstów. Wieloletni członek rockowej grupy muzycznej Proletaryat.Revolt – kaseta zespołu Proletaryat wydana pierwotnie w 1989 przez wytwórnię RIT. Reedycja materiału na CD została zrealizowana w 2003 jako REVOLT (Special Edition 2003), uzupełniona dodatkowymi utworami.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piotr "Pniaq" Pniak (ur. 31 marca 1971) - polski perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku jej wykladowca - adiunkt. Pniak współpracował m.in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Proletaryat, Virgin, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Moskwa, Małgorzata Ostrowska, Magda Femme i Wojciech Pilichowski.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Proletaryat (znany też jako Proletaryat II) – to drugi album zespołu Proletaryat wydany w 1991 przez Polskie Nagrania Muza. Album został zremasterowany i wydany ponownie w 2004 przez Metal Mind Productions.
  Czarne Szeregi – trzeci studyjny album polskiego zespołu rockowego Proletaryat. Został wydany w 1993 roku. W 2004 miała miejsce jego reedycja.
  Sweet Noise – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową i heavymetalową. Powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Formacji przewodzi wokalista sudańskiego pochodzenia – Piotr "Glaca" Mohamed, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. W latach 1990–2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Pomimo licznych zmian składu Sweet Noise utrzymał charakterystyczne brzmienie oparte na wokalizach Mohameda oraz riffach wieloletniego gitarzysty Tomasza "Magika" Osińskiego, który opuścił zespół w 2007 roku.
  IV – czwarty album polskiej grupy rockowej Proletaryat, nie licząc albumów koncertowych oraz kasety Revolt. Wydany w 1994. Album osiągnął status złotej płyty.
  Proletariat – debiutancki album zespołu Proletaryat wydany pierwotnie w 1990 przez wytwórnię Arston. Wersja CD wydana w 2004 przez Metal Mind Productions została uzupełniona dodatkowo utworami pochodzącymi z koncertów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.