• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Profesjonalna Liga MMA  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Doping wydolnościowy – sztuczne podnoszenie wydolności fizycznej i psychicznej zawodnika metodami wykraczającymi poza normalny, "naturalny" trening, choć w praktyce granica między dopingiem i treningiem jest często bardzo trudna do ustalenia. Ogólnie za doping uważa się metody medyczne, potencjalnie szkodliwe dla zdrowia, które zostały oficjalnie zabronione.Amatorska Liga MMA (ALMMA) - polska organizacja promująca mieszane sztuki walki (MMA) na szczeblu amatorskim. Przewodzi nią Sławomir Cypel.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Profesjonalna Liga MMA, PLMMApolska organizacja promująca mieszane sztuki walki (MMA).

  Historia[ | edytuj kod]

  PLMMA głównie skupia się na promocji wyróżniających się zawodników którzy startowali m.in. na zawodach Amatorskiej Ligi MMA oraz mniej doświadczonych zawodników. PLMMA często współpracuje z innymi federacjami przy organizacji gal m.in. Warmia Heroes, XCage czy Thunderstrike Fight League. W latach 2013-2016 gale były nadawane przez telewizję Orange Sport poprzez transmisję na żywo lub retransmisję. Od 2013 PLMMA jako pierwsza polska organizacja współpracuje z komisją antydopingową. Ściśle związana z Profesjonalnym Związkiem MMA, w którego składzie zasiada prezes związku Andrzej Parzęcki, Mirosław Okniński (PLMMA) oraz Sławomir Cypel (ALMMA). Od listopada 2014 roku gale PLMMA są sankcjonowane przez Międzynarodową Federację MMA (ang. International Mixed Martial Arts Federation, IMMAF).

  TVN Turbo – kanał kierowany do mężczyzn, emituje programy motoryzacyjne, sportowe, dla majsterkowiczów, dokumentalne oraz erotyczne. Konkurentem dla stacji jest kanał Polsat Play.Mieszane sztuki walki (MMA, Mixed Martial Arts) – dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik (w zasadzie dopuszcza się wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni). Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała.

  Od 2014 na wyznaczonych wcześniej galach Profesjonalnej Ligi MMA odbywają się również eliminacje na Mistrzostwa Świata Amatorów IMMAF.

  Na przełomie lipca/sierpnia 2015 została powołana przez Mirosława Oknińskiego federacja Amateur Fighting Championship (AFC) promująca pojedynki w formule amatorskiej które odbywają się na galach PLMMA. Organizowane są m.in. walki mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wagowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają szanse na wyjazd na Mistrzostwa IMMAF.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Józef Warchoł (ur. 22 maja 1964 w Czaplinku, zm. 8 września 2015 w Koszalinie) – polski kick-boxer, pięściarz i zawodnik MMA.

  10 lutego 2017 organizacja ogłosiła współpracę z ogólnodostępną telewizją TV Puls, która uzyskała prawa do transmisji gal. Pierwszą galą transmitowaną na żywo była gala PLMMA 72, która odbyła się 4 marca w Łomiankach.

  27 czerwca 2017 ogłoszono, że kolejne gale PLMMA będą transmitowane w TVN Turbo, która uzyskała prawa do transmisji gal. Pierwszą galą transmitowaną na żywo będzie gala PLMMA 74, która odbędzie się 7 października w Toruniu.

  Thunderstrike Fight League, TFL – polska organizacja promująca walki MMA (Mixed Martial Arts). Imprezy organizowane są głównie na terenach Lubelszczyzny, a założycielem federacji jest Jacek Sarna. TV Puls (Telewizja Puls, potocznie Puls, do 2 października 2009 oficjalna nazwa Puls, od 25 czerwca do 6 grudnia 2003 nadawała pod nazwą TV Niepokalanów Puls) – polska komercyjna stacja telewizyjna, uruchomiona 18 marca 2001. Według własnych danych telewizja znajduje się w zasięgu ok. 29,3 mln Polaków. Do 2013 zasięg naziemny stacji wynosił 13,5 mln widzów, czyli 35,32% mieszkańców Polski przy całkowitym zasięgu technicznym na poziomie ok. 82,7%. Dzięki procesowi cyfryzacji telewizji naziemnej zasięg naziemny TV Puls wynosi 98,8% powierzchni Polski.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Orange sport – kanał sportowy, należący do Telekomunikacji Polskiej. Obecnie redaktorem naczelnym stacji jest Kacper Sosnowski, a szefową Dyrektor Produkcji Kontentu Orange Polska Maja Porczyńska.
  Ultimate Fighting Championship (UFC) – amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA) założona w 1993 roku. Pojedynki odbywają się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką, zwanym oktagonem.
  Fight Exclusive Night / FEN (Ekskluzywna Noc Walki) – polska organizacja, promująca walki na zasadach MMA i K-1 z siedzibą we Wrocławiu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.