Product Red

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Projekt (PRODUCT) – inicjatywa mająca na celu zebrania pieniędzy na walkę z AIDS, gruźlicą i malarią dla Global Fund, powstała w styczniu 2006 roku w czasie trwania Światowego Forum Gospodarczego. Jej inicjatorem był m.in. Bono, wokalista irlandzkiego zespołu U2 (znany z wielu społecznych kampanii) oraz Bobby Shriver.

Giorgio Armani (ur. 11 lipca 1934 w Piacenzie we Włoszech) – włoski projektant mody oraz współzałożyciel przedsiębiorstwa Giorgio Armani S.p.A.Motorola była międzynarodową firmą telekomunikacyjną założoną w 1928 roku, z siedzibą w Schaumburgu na przedmieściach Chicago (USA). Była spółką publiczną notowaną na giełdzie nowojorskiej (NYSE) (od 26 maja 1946) (symbol giełdowy: MOT), a w przeszłości także tokijskiej (od października 1988 do czerwca 2005) i Chicago Stock Exchange. 4 stycznia 2011 podzieliła się na dwie firmy, Motorola Mobility i Motorola Solutions.

Poparcia inicjatywie udzieliły firmy z branży telefonii komórkowej tacy jak: BT Mobile, Carphone Warehouse, Fresh, O2, Orange, Tesco Mobile, T-Mobile, Virgin Mobile oraz Vodafone; a także firmy: American Express, Armani, Converse oraz Gap. Do akcji przyłączyła się także firma Apple Inc., oferując fanom iPodów specjalną, czerwoną wersję kolorystyczną iPoda nano oraz iPoda shuffle, a także czerwone smartfony iPhone (7 oraz nowsze). 22 stycznia 2008 podano oficjalne informacje potwierdzające wcześniejsze plotki, jakoby do inicjatywy włączyły się wspólnie Microsoft i Dell, oferując komputery wyposażone w specjalną edycję systemu Windows Vista Ultimate, zawierającą tapety, wideotapety i gadżety do Paska bocznego systemu Windows. Motorola biorąca udział w projekcie wydała kilka czerwonych wersji swych kultowych modeli, m.in. RAZR V3 oraz SLVR L7. W październiku 2011 do akcji dołączyła firma Nanda Home Inc., wprowadzając specjalne edycje czerwonych budzików Clocky i Tocky Product (RED). Każda firma biorąca udział w akcji zobowiązuje się sprzedawać produkt z logo Product Red i przekazać minimum 1% zysku ze sprzedaży takiego produktu dla Global Fund.

Converse - firma założona w 1908 roku, producent butów takich jak Chuck Taylor All Star, Jack Purcell i model One Star. Converse były pierwszymi butami do koszykówki, które pojawiły się na boisku w 1917 roku. Converse uzyskał status ikony mody dzięki modelowi Chuck Taylor All Star w 1923 roku . Obecnie w całości firma zależna jest od koncernu Nike.Motorola RAZR V3 – czterozakresowy telefon GSM, wyprodukowany przez firmę Motorola. Jest telefonem składanym (clamshell).
iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..
Warto wiedzieć że... beta

Malaria, zimnica (łac. malaria, plasmodiosis, dawne nazwy: febra z łac. febris = gorączka i paludyzm) – ostra lub przewlekła, tropikalna choroba pasożytnicza, której różne postacie wywoływane są przez jeden lub więcej z pięciu gatunków jednokomórkowego pierwotniaka z rodzaju Plasmodium:
Gap Inc. jest największą siecią handlową sprzedającą odzież w USA. Główna siedziba administracyjna GAP Inc. znajduje się w San Francisco, w Kalifornii. Posiadana przez GAP Inc. sieć, o tej samej nazwie - GAP - operuje m.in. w USA, Kanadzie, UK, Francji, Japonii. W Polsce GAP otworzył pierwszy sklep w 2011 r. GAP Inc. również posiada sieci sklepów odzieżowych Old Navy, Banana Republic oraz Forth & Towne.
Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.
Pasek boczny systemu Windows to funkcja (pasek na dodatki) dostępna w systemie Windows Vista, która pozwala na dodawanie widżetów. Jedna z możliwości Paska bocznego systemu Windows to przeciąganie widżetów poza pasek na pulpit.
Vodafone (skrótowiec od ang. voice, data, fone) – międzynarodowy operator telefonii komórkowej, którego zarząd znajduje się w Newbury w Wielkiej Brytanii oraz w Düsseldorfie w Niemczech. Vodafone jest drugą po China Mobile, największą na świecie firmą zajmującą się usługami telekomunikacyjnymi. Posiada oddziały w 27 krajach świata, w kolejnych 33 – umowy partnerskie z lokalnymi sieciami. Od roku 2007 sponsoruje zespół Formuły 1 McLaren.
iPod nano - przenośne elektroniczne urządzenie cyfrowe należące do grupy odtwarzaczy MP3 firmy Apple z rodziny odtwarzaczy iPod.
Dell (właściwie Dell Computer Corporation) NASDAQ: DELL – amerykańska międzynarodowa korporacja z siedzibą w Round Rock w stanie Teksas. Zajmuje się produkcją komputerów i urządzeń peryferyjnych oraz ich serwisowaniem. Spółka jest notowana na 41 miejscu w rankingu Fortune 500.

Reklama