• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prezenter

  Przeczytaj także...
  Kariera – droga profesjonalnego rozwoju, którą człowiek ma zamiar przejść w swym zawodowym życiu. Rozumienie tego pojęcia jest zawsze bardzo subiektywne, co nie jest błędem, gdyż każdy ma prawo do innego spojrzenia na karierę ponieważ każdy chciałby co innego w swym życiu zawodowym osiągnąć.Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  Dyskoteka – obiekt, miejsce, w którym odbywają się imprezy taneczne, połączone z grą dźwięku, świateł, dymu i obrazów.
  Prezenterzy radiowi podczas prowadzenia audycji

  Prezenter (ang. presenter), in. spiker (ang. speaker) – osoba zapowiadająca poszczególne programy w stacji radiowej lub telewizyjnej, także prowadząca program estradowy, informacyjny, blok tematyczny lub inny program składający się z części.

  Konferansjer (fr. conférencier) – osoba prowadząca przedstawienie, zapowiadająca poszczególne punkty programu, nadająca kształt widowiskom artystycznym o charakterze estradowym. Zadaniem konferansjera jest przedstawianie artystów, przygotowanie publiczności na ich występ, urozmaicanie przedstawień anegdotami i dowcipami.Wywiad – rozmowa pomiędzy dwiema osobami, lub prowadzącym i grupą osób, podczas której osoba przeprowadzająca wywiad zadaje pytania w celu uzyskania pewnych informacji, dotyczących na przykład jakiegoś ważnego wydarzenia.

  Mimo że jego zasadniczą rolą jest przedstawienie wiadomości lub informacja o następnej pozycji programu, współcześnie pełni także szeroko pojętą funkcję gospodarza programu lub stacji. Prezenter przeprowadza między innymi wywiady z gośćmi programu i rozmawia z korespondentami w terenie. Nieraz sam stanowi atrakcję programu lub jest jego gwiazdą, w efekcie czego zaczyna prowadzić własny program albo rozwija samodzielną karierę dziennikarską.

  Audycja radiowa (łac. auditio = "słuchanie", "plotka") – jednostka, samodzielny odcinek programu radiowego. Może to być audycja muzyczna, słowno-muzyczna, słowna.Anchorman (także anchor) – w mediach: osoba pełniąca funkcję jednocześnie głównego prowadzącego (najczęściej od poniedziałku do piątku) i wydawcy; człowiek, który jest główną, rozpoznawalną twarzą programu.

  Lista zawodów[edytuj kod]

 • prezenter dyskotek
 • prezenter radiowy
 • prezenter telewizyjny
 • prezenter pogody
 • Zobacz też[edytuj kod]

 • anchorman
 • telewizyjne programy informacyjne
 • telewizja informacyjna
 • konferansjer
 • wodzirej
 • Program informacyjny – gatunek programu telewizyjnego, którego głównym celem jest przedstawienie bieżących wydarzeń, najczęściej politycznych, ale także kulturalnych, sportowych, itp. oraz prognozy pogody. Programy takie emitowane są zazwyczaj kilka razy dziennie, trwają od 5 do 60 minut. Główne wydania (najdłuższe) pojawiają się w telewizji wieczorem, zazwyczaj między 18 a 22, i stanowią podsumowanie wydarzeń z danego dnia. Coraz częściej programy informacyjne nadawane są z newsroomów, a rzadziej z osobnego studia.Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Telewizja informacyjna – wyspecjalizowany kanał telewizyjny, nadający programy informacyjne całą dobę. Serwisy informacyjne o bieżących wydarzeniach nadawane są zazwyczaj co pół godziny. Między nimi prezentowane są programy publicystyczne, analizy rynków finansowych, krótkie reportaże itp.
  Wodzirej – polski film z 1977 roku w reżyserii Feliksa Falka, z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Jeden z kultowych filmów kina moralnego niepokoju. Akcja rozgrywa się w miasteczku, gdzie ma się odbyć bal estradowy. Głównym negatywnym bohaterem jest Lutek Danielak, który dla kariery gotów jest poświęcić wszystko.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.