• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pretty Hate Machine

  Przeczytaj także...
  Down in It (znany też jako Halo 1) – pierwszy singel amerykańskiego zespołu Nine Inch Nails z debiutanckiego albumu Head Like a Hole, wydany w 1989 roku. Jest to pierwsza piosenka napisana przez frontmana zespołu Trenta Reznora. Singel został wydany na płytach winylowych 12" i CD przez TVT Records.Head Like a Hole – singel znany też jako Halo 3, wydany w 1990 roku przez Nine Inch Nails. "Head Like a Hole" to tytuł piosenki wydanej w roku 1989 i umieszczonej na albumie Pretty Hate Machine.
  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Pretty Hate Machine – debiutancki album studyjny amerykańskiego zespołu Nine Inch Nails, wydany 20 października 1989 roku nakładem wytwórni TVT. Wydano trzy single, wśród których największym sukcesem był utwór "Head Like a Hole", który do dnia dzisiejszego grany jest na koncertach.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Sin – singel znany też jako Halo 4, wydany w 1990 roku przez Nine Inch Nails. "Sin" to tytuł piosenki wydanej w roku 1989 i umieszczonej na albumie Pretty Hate Machine.

  Pretty Hate Machine został wycofany z dystrybucji pomiędzy rokiem 1997 a 2005, w 2005 roku został ponownie wydawany przez Rykodisc a w 2010 roku została wydana wersja zremasterowana zawierająca dodatkowy utwór - cover zespołu Queen "Get Down Make Love", który wcześniej pojawił się na singlu "Sin".

  20 października jest 293. (w latach przestępnych 294.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 72 dni. Jest to początek miesiąca Brumaire we francuskim kalendarzu rewolucyjnym.Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Head Like a Hole" - 05:00
  2. "Terrible Lie" - 04:39
  3. "Down in It" - 03:47
  4. "Sanctified" - 05:48
  5. "Something I Can Never Have" - 05:54
  6. "Kinda I Want To" - 04:34
  7. "Sin" - 04:05
  8. "That's What I Get" - 04:31
  9. "The Only Time" - 04:48
  10. "Ringfinger" - 05:42
  11. "Get Down Make Love" (cover Queen) (utwór bonusowy wydania 2010) - 4:19

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Okładka z 2010
 • Nine Inch Nails (znany również pod skrótem NIN lub NIИ) – amerykański zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 1988 przez Trenta Reznora w Cleveland w stanie Ohio. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Reznor jest jedynym stałym członkiem zespołu i jest odpowiedzialny za kierowanie nim.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.