• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Press

  Przeczytaj także...
  Dwumiesięcznik jest to czasopismo, które ukazuje się raz na dwa miesiące. Dwumiesięczniki poświęcone są najczęściej jakiejś konkretnej problematyce np. z zakresu nauki, techniki. Niektóre dwumiesięczniki wydawane są też w formie biuletynów.Public relations (PR) (z ang. publiczne relacje, kontakty z otoczeniem) – kształtowanie stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Celem działań public relations jest dbałość o dobry wizerunek, akceptację i życzliwość wobec działań danej osoby lub firmy.
  Grand Press – doroczna nagroda przyznawana od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Obecnie uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych branżowych nagród w świecie polskich mediów, zaś tytuł Dziennikarza Roku, którego wybór jest częścią konkursu Grand Press, stanowi najważniejsze wyróżnienie indywidualne przyznawane przez polskich dziennikarzy swoim kolegom.

  Pressdwumiesięcznik branżowy adresowany do dziennikarzy, pracowników reklamy i public relations; pierwszy numer miesięcznika ukazał się 15 lutego 1996 r. Wydawcą jest poznańska firma Press sp. z o.o. Założycielem i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Skworz.

  Od października 2005 czasopismo to dostępne jest również w formie elektronicznej (e-Press). Od 16 grudnia 2003 roku funkcjonuje ponadto serwis internetowy Press.pl.

  Press jest organizatorem m.in. dorocznego konkursu dziennikarskiego Grand Press.

  Od stycznia 2019 siedziba redakcji znajduje się w Warszawie (wcześniej była w Poznaniu). 2 października 2019 w pożarze, który wybuchł w znajdującym się na kondygnacji poniżej sklepie spożywczym, spłonęła siedziba redakcji. Pomimo to redakcja zdecydowała się nie wstrzymywać ogłoszenia kolejnej edycji konkursu na dziennikarza roku.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Kontakt Press (pol.). Press. [dostęp 2019-10-02].
  2. Press (pol.). Press. [dostęp 2010-06-15].
  3. O nas. press.pl. [dostęp 2017-01-04].
  4. kz/pm: Zobaczyli dym, po 45 sekundach ogień. Uciekli. Redakcja spłonęła, trwa zbiórka (pol.). tvn24.pl, 2019-10-02. [dostęp 2019-10-02].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Witryna dwumiesięcznika
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.599 sek.