Prawo miasta – polski serial sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 4 marca 2007 do 24 czerwca 2007.
W założeniu serial miał konkurować z produkcjami TVN (Odwróceni) i TVP2 (Pitbull), których premiera również miała miejsce w marcu 2007. Prawo miasta emitowane było w paśmie serialowym Polsatu w niedzielne wieczory o godzinie 22.00. Ostatni odcinek, zakończony cliffhangerem, wyemitowano 24 czerwca 2007. Serial nie był kontynuowany ze względu na malejącą oglądalność.
Jacek Braciak (ur. 12 maja 1968 w Drezdenku) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, w latach 1990–2015 aktor Teatru Powszechnego w Warszawie.
Zbigniew Lesień (ur. 8 lutego 1947 w Oleśnicy) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; ojciec aktora Michała Lesienia.
W niejasnych okolicznościach w swoim domu w Warszawie ginie Andrzej Sarnecki – były policjant i właściciel agencji ochrony JAGA. Prowadzący śledztwo przyjaciel rodziny – komisarz Bogdan Bielik bada, czy Andrzej popełnił samobójstwo, czy może został zamordowany. Własne dochodzenie w tej sprawie prowadzi też Marek Henzel z Wydziału Spraw Wewnętrznych. Tymczasem o stracie ojca dowiaduje się jego córka, Jaga, przygotowująca się do Igrzysk Olimpijskich pięcioboistka. Wiadomość wywołuje u niej wstrząs. Postanawia wyjaśnić tajemnicę śmierci ojca nie podejrzewając, jak bardzo to zmieni jej życie. Sytuację utrudnia fakt, że zgodnie z wolą ojca dziedziczy jego majątek, w tym agencję ochrony, którą nieformalnie po śmierci Sarneckiego kieruje Jarek Śmigiel, ukrywający swoją homoseksualną orientację. Jaga zostaje wplątana w zabójstwo jednego z informatorów policji i trafia do aresztu. Równocześnie w retrospektywach odkrywane są niejasne interesy Andrzeja Sarneckiego, który nie był tak wspaniałą postacią, jak się wydawało jego córce.
Pitbull – polski sensacyjny serial telewizyjny, emitowany w TVP2 od 15 grudnia 2005 roku do 22 czerwca 2008 roku. Opowiada o pracy warszawskich policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji.Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.
Weronika Książkiewicz – Jaga Sarnecka
Krzysztof Pieczyński – Bogdan Bielik
Paweł Wilczak – Marek Henzel
Bogusław Linda – Andrzej Sarnecki
Radosław Pazura – Jarek Śmigiel
Małgorzata Buczkowska – Monika Bielik
Piotr Zelt – Janek Bruncol
Marek Barbasiewicz – Jerzy Wesołowski
Ewa Kasprzyk – Barbara Sarnecka-Wesołowska
Krzysztof Zawadzki – Paweł Adamiak
Maja Hirsch – Mutra
Jacek Braciak – Wielina
Jacek Kawalec – Aleksander Kaczorowski
Andrzej Supron – Adam Wołodko
Karol Stępkowski – notariusz
Zbigniew Lesień – Filip Marzec
Katarzyna Radochońska – strażniczka więzienna
Dominik Bąk – Korzeń
Diana Kadłubowska – wychowawczyni
Ewa Ziętek – Jola, gospodyni Sarneckiego
Agnieszka Wosińska – Agnieszka Śmigiel
Jacek Kałucki – lekarz
Ksawery Szlenkier – prawnik Marka
Anna Dereszowska – Natalia Pazio
Jarosław Budnik – dziennikarz Jacek Zuber
Dariusz Pick
Prawo miasta w bazie filmpolski.pl
Prawo miasta w bazie IMDb (ang.)

Jacek Kawalec (ur. 29 września 1961 w Warszawie) – polski aktor filmowy i dubbingowy. Pierwszy prowadzący program telewizyjny Randka w ciemno zanim zastąpił go Tomasz Kammel. Wystąpił także w programie pt. Rozmowy w toku. Uczestniczył, jako konferansjer, w organizacji Festiwalu Zawodów Filmowych, Telewizyjnych i Teatralnych im. Gustawa Holoubka w Białymstoku w 2010 roku.Marek Antoni Barbasiewicz (ur. 5 lutego 1945 w Przeworsku) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1987 zdał egzamin przed ministerialną komisją i otrzymał uprawnienia artysty malarza. Grywał amantów, ojców rodziny i twarde charaktery. Powszechnie znany jest z takich produkcji jak: Lubię nietoperze (1985), Na kłopoty… Bednarski (1986), Magnat (1986), Zabij mnie glino (1987), Żegnaj, Rockefeller (1992), Psy II (1994), Miodowe lata (1998−2003), Na dobre i na złe (2000−2005), Fala zbrodni (2006−2007), Och, Karol 2 (2011) czy Prawo Agaty (2012−2015).
Warto wiedzieć że... beta
Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
Anna Dereszowska (ur. 7 stycznia 1981 w Mikołowie) – polska wokalistka i aktorka teatralno-musicalowa, a także filmowa, znana m.in. z roli w serialu telewizyjnym Złotopolscy. Na stałe związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie.
Odwróceni – polski serial telewizyjny, emitowany w telewizji TVN od 16 marca 2007 do 8 czerwca 2007, przedstawiający życie, a także metody działania polskiej przestępczości zorganizowanej, w dużym stopniu bazujący na prawdziwych postaciach i wydarzeniach.
Homoseksualizm (z greki ὁμόιος homoios = taki sam, równy, i z łac. sexualis = płciowy), inaczej: homoseksualność – znaczenie słowa homoseksualizm w różnych kontekstach może być odmienne. Współcześnie termin homoseksualizm może mieć trzy różne znaczenia. Może być rozumiany jako zachowanie homoseksualne, kontakty seksualne z drugą osobą tej samej płci. W takim znaczeniu określa się na przykład kontakty homoseksualne więźniów. W drugim znaczeniu homoseksualizm oznacza stan, szczególne skłonności lub predyspozycje do angażowania się w kontakty seksualne z osobą tej samej płci. W takim znaczeniu jest używany w pytaniu, czy homoseksualizm jest chorobą. W trzecim znaczeniu homoseksualizm oznacza rolę społeczną rozumianą jako jedną z wielu ról istniejących w społeczeństwach. W krajach zachodnich istnieje tendencja to łączenia wszystkich trzech znaczeń w efekcie homoseksualiści wykazują określone zachowania ze względu na swoje predyspozycje, prowadząc jednocześnie określony styl życia.
Diana Kadłubowska, znana również jako Diana Pasikowska (ur. 26 marca 1974 w Warszawie) — polska aktorka teatralna i filmowa.
FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego.
Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
Cliffhanger (ang. „zawieszenie na krawędzi klifu”) − zabieg stosowany w filmach (zwłaszcza w serialach) i powieściach, polegający na nagłym zawieszeniu akcji w sytuacji pełnej napięcia, w której główni bohaterowie znajdują się w trudnej sytuacji, nawet zagrożenia życia.