• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pratovecchio

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Pratovecchio – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Toskania, w prowincji Arezzo.

  Według danych na styczeń 2009 gminę zamieszkiwało 3210 osób przy gęstości zaludnienia 42,6 os./1 km².

  1 stycznia 2014 gmina została zlikwidowana.

  Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Palestyna (państwo) Betlejem
 • Izrael Ma’alot-Tarszicha
 • Niemcy Uffenheim
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Rozporządzenie dotyczące likwidacji 2 gmin i utworzeniu nowej gminy, s. 18-21
 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Uffenheim – miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Środkowa Frankonia, w powiecie Neustadt an der Aisch-Bad Windsheim, we wspólnocie administracyjnej Uffenheim, 27 km na zachód od Neustadt, nad rzeką Gollach, przy autostradzie A7, drodze B13 i linii kolejowej (Monachium – Wurzburg - Hannover/Frankfurt nad Menem).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Toskania (wł. Toscana) – kraina historyczna i region administracyjny w środkowych Włoszech, położony w Apeninach Północnych (Apeniny Toskańskie) oraz nad morzami: Liguryjskim i Tyrreńskim. Od północy graniczy z Ligurią oraz Emilią-Romanią, na wschodzie z Marche i Umbrią, a na południu z Lacjum. Stolicą regionu jest Florencja. W środkowej części Toskanii znajduje się kraina historyczna, a także region winiarski o nazwie Chianti.
  Ma’alot-Tarszicha (hebr. מעלות-תרשיחא; arab. معالوت ترشيحا; ang. Ma’alot-Tarshiha) - miasto położone w Dystrykcie Północnym w Izraelu. Miasto powstało w 1963 roku w wyniku połączenia arabskiej wioski Tarszicha z żydowską osadą Ma’alot. Ze względu na swoje piękne położenie jest nazywane „Szwajcarią Galilei”.
  Palestyna – państwo Palestyńczyków, znajdujące się na terenie historycznej Palestyny. Terytorialnie ma obejmować obszar Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu, który jest aktualnie pod kontrolą Izraela.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.