• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Prashanth Sellathurai

  Przeczytaj także...
  Gimnastyka sportowa (ang. artistic gymnastics, łac. gymnos – nagi) – jedna z odmian gimnastyki, z tradycjami sięgającymi starożytności. Gimnastycy sportowi wykonują, na różnych przyrządach gimnastycznych, krótkie układy ćwiczeń (trwające mniej więcej od 30 do 90 sekund a przy skokach przez stół gimnastyczny jeszcze krócej). Sport ten zarządzany jest przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną, która określa zasady punktacji i reguluje wszystkie sprawy związane z międzynarodowym współzawodnictwem elity zawodników gimnastyki sportowej. W poszczególnych krajach sprawy związane z tym sportem regulują krajowe związki sportowe. Gimnastyka sportowa jest popularnym sportem widowiskowym szczególnie podczas letnich igrzysk olimpijskich i podczas wielu innych imprez współzawodnictwa sportowego.1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Prashanth Sellathurai (ur. 1 października 1986 w Auburn) – australijski gimnastyk, trzykrotny medalista mistrzostw świata.

  Mistrzostwa świata w gimnastyce sportowej rozegrane zostały po raz pierwszy w 1903 roku w Antwerpii. Mistrzostwa organizuje Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG).Auburn (Auburn Council) - jeden z 38 samorządów lokalnych wchodzących w skład aglomeracji Sydney, największego zespołu miejskiego Australii. Znajduje się ok. 15 km na zachód od ścisłego centrum Sydney. Liczy 64 959 mieszkańców (2006) i zajmuje powierzchnię 32 km.

  Największymi sukcesami zawodnika jest srebrny medal mistrzostw świata w Århus i dwa brązowe w konkurencji ćwiczeń na koniu z łękami.

  Osiągnięcia[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Profil zawodnika na stronie FIG • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.