• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Pozycje tylne


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  To hasło dotyczy pozycji seksualnych. Zawiera listę i opis różnych form współżycia, a także zachowań seksualnych pomiędzy ludźmi.Styl potoczny, styl konwersacyjny – styl funkcjonalny mowy stosowany przede wszystkim do swobodnych kontaktów językowych, opozycyjny wobec języka książkowego. Główną cechą stylu potocznego, odróżniającą go od innych stylów, jest jego charakter ustny. Tworzy on formę języka zauważalnie nacechowaną pod względem ekspresywnym i emocjonalnym, niespecjalistyczną i antropocentryczną; charakteryzuje się gęstym występowaniem związków frazeologicznych, wyrazistą strukturą słowotwórczą wyrazów i ich konkretnością. W stylu potocznym występują liczne środki językowe oceniające rzeczywistość ujemnie; cechuje się on szybko zmieniającą się leksyką, w której duży udział mają wyrażenia o pochodzeniu środowiskowym i obcym. Obserwuje się w nim wiele skrótów oraz tzw. potok składniowy, czyli tendencję do luźnego, niepełnego porządkowania wyrazów pod względem logiczno-syntaktycznym. Na płaszczyźnie dźwiękowej styl potoczny cechuje się wyrazistą wymową, przejawiającą się przede wszystkim w większej rozciągłości zjawisk asymilacyjnych wewnątrz słów i w końcówkach wyrazowych.
  Pozycja kolankowo-łokciowa – pozycja seksualna, w której kobieta klęczy pochylona do przodu z łokciami opartymi o podłoże, natomiast mężczyzna klęczy z tyłu między jej rozwartymi nogami trzymając ją za biodra.
  Ilustracja pozycji tylnej stojącej (grafika utrwalona na kyliksie, V wiek p.n.e.)
  Ilustracja przedstawia jedną z pozycji tylnych, przy której mężczyzna klęczy, a kobieta znajduje się w pozycji kolankowo-łokciowej.
  Ilustracja przedstawia seks analny, uprawiany w jednej z pozycji tylnych.

  Pozycje tylne, potocznie na pieska, od tylca (łac. coitus more ferrarum, ang. doggy-style) – pozycje seksualne, w których mężczyzna znajdujący się za stojącą, klęczącą lub leżącą kobietą wprowadza członek do pochwy od tyłu.

  Seks analny (łac. anus – odbyt) – forma seksu polegająca na stymulacji odbytu partnerki lub partnera. Stymulacja tego typu nie musi polegać na wprowadzaniu penisa do odbytu. Pieszczoty mogą być wykonywane także przy pomocy odpowiednich przedmiotów (np. wibratora lub dildo), jak również palcami, językiem czy dłonią. Seks analny bywa uprawiany zarówno przez pary homoseksualne, jak i heteroseksualne.Seks (łac. sexus, płeć) – ogół zachowań wynikających z popędu płciowego i mających na celu zaspokojenie indywidualnych potrzeb seksualnych człowieka; potocznie: stosunek płciowy, w tym także seks oralny lub analny. Zachowania seksualne mogą zachodzić przy kontakcie dwóch osób płci przeciwnej (o orientacji heteroseksualnej lub biseksualnej) lub tej samej płci (o orientacji homoseksualnej lub biseksualnej), a także przy kontakcie grupy ludzi (zob. seks grupowy), o tej samej lub różnej płci (zob. poliamoria).

  Podstawowe pozycje tylne:

  Kyliks – starogrecka płaska czara na wysokiej nóżce, z dwoma poziomymi imadłami. Służyła do picia wina. Wino do picia w kyliksie rozrabiano z wodą w proporcji 1:1.Łacina, język łaciński (łac. lingua Latina, Latinus sermo) – język indoeuropejski z podgrupy latynofaliskiej języków italskich, wywodzący się z Lacjum (łac. Latium), krainy w starożytnej Italii, na północnym skraju której znajduje się Rzym.
 • kobieta stoi pochylona przed mężczyzną z lekko rozsuniętymi nogami, a mężczyzna stoi za nią i trzymając ją za biodra wprowadza członek do pochwy.
 • kobieta klęczy i opiera się dłońmi lub przedramionami o podłoże, mężczyzna klęczy za nią i wprowadza członek do pochwy, tzw. pozycja kolankowo-łokciowa.
 • kobieta leży na brzuchu z rozchylonymi szeroko nogami, mężczyzna leżąc na niej wprowadza członek do pochwy.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Pozycja kolankowo-łokciowa - Mały penis POZYCJE SEKSUALNE: 20 pozycji dla facetów z małym penisem - ofeminin, www.ofeminin.pl [dostęp 2017-11-26].
  2. Przekład Sławomir Janeczek, Życie seksualne. Encyklopedia zdrowia, Warszawa: Bellona, 2007, s.102.
  3. Miriam Stoppard, Magia i czar seksu, Polska Oficyna Wydawnicza BGW, 1991, s. 130-131.
  4. Miriam Stoppard, Magia i czar seksu, Polska Oficyna Wydawnicza BGW, 1991, s. 138.
  5. Michalina Wisłocka, Sztuka kochania, Warszawa:Graf-Punkt, 1995, s. 245.
  6. Miriam Stoppard, Magia i czar seksu, Polska Oficyna Wydawnicza BGW, 1991, s. 139.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • lista pozycji seksualnych
 • seks
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.83 sek.