• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Poznaj swoje prawa!

  Przeczytaj także...
  Telenowela dokumentalna (ang. documentary soap, docusoap, potocznie paradokument) - gatunek telewizyjny łączący w sobie cechy opery mydlanej i filmu dokumentalnego.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Polsat – polski komercyjny kanał telewizyjny, który jako pierwszy w kraju otrzymał koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Rozpoczął nadawanie 5 grudnia 1992 o 16:30. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

  Poznaj swoje prawa!polski serial paradokumentalny emitowany od 31 sierpnia do 20 listopada 2015 na antenie Polsatu, oparty na niemieckim oryginale Verklag mich doch! emitowanym na antenie VOX.

  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

  Charakterystyka formatu[ | edytuj kod]

  W każdym odcinku przedstawiane były codzienne problemy ludzi m.in. zawodowe, sąsiedzkie, małżeńskie czy spadkowe. Do konkretnych sytuacji odnosił się też jeden z profesjonalnych prawników, który wyjaśniał bohaterom i widzom prawa, a także udzielał różnych porad prawnych.

  Spis serii[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Polsat kończy z "Dlaczego ja?", ale wprowadza paradokument z prawnikami, Press.pl [dostęp 2019-07-28] (pol.).
  2. "Poznaj swoje prawa" - nowy serial jesienią w Polsacie, YouTube, 14 sierpnia 2015 [dostęp 2019-07-28].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Poznaj swoje prawa! w bazie filmpolski.pl
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.639 sek.