• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powrót do Garden State

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Film fabularny – film fikcji, film aktorski przeznaczony głównie do wyświetlania w kinach. Jeden z głównych rodzajów filmowych obok filmu animowanego, filmu dokumentalnego i filmu oświatowego. Posiada fabułę, czyli dramaturgiczną, najczęściej wielowątkową opowieść.

  Powrót do Garden State (ang. Garden State) − film fabularny produkcji amerykańskiej z 2004 roku.

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .

  Opis fabuły[]

  Andrew próbuje swoich sił w Los Angeles jako aktor, jednak nie odnosi w tej dziedzinie sukcesów. Na co dzień pracuje jako kelner w wietnamskiej restauracji. Rozwojowi jego kariery nie sprzyja zapewne to, że od wielu lat zażywa silne środki antydepresyjne zaaplikowane mu przez własnego ojca, z zawodu psychiatrę. Dowiedziawszy się pewnego dnia o samobójczej śmierci swojej matki, zmuszony zostaje do przyjazdu na jej pogrzeb do rodzinnego miasteczka w New Jersey, które opuścił przed dziewięcioma laty. Po przyjeździe spotyka swoich znajomych z liceum − jeden z nich został multimilionerem, drugi, Mark, pracuje jako grabarz na miejscowym cmentarzu. Obaj próbują go wyrwać z katatonicznego stanu, w którym tkwi. Wkrótce Andrew poznaje piękną i wyjątkową dziewczynę, imieniem Sam.

  Linki zewnętrzne[]

 • Plakat filmu
 • Powrót do Garden State w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Powrót do Garden State w bazie stopklatka.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.