• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Powiat wieruszowski  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ostrówek – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim, w gminie Galewice. Nazwa miejscowości po raz pierwszy pojawiła się w spisach podatkowych z 1533 r. Ostrówek w XVI wieku posiadał młyn wodny na Strudze Węglewskiej.Gmina Galewice – gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim.

  Powiat wieruszowski – powiat w Polsce (w południowo-zachodniej części województwa łódzkiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wieruszów.

  Spis treści

 • 1 Położenie
 • 2 Podział administracyjny
 • 3 Demografia
 • 4 Historia
 • 5 Przypisy
 • Galewice – wieś w Polsce położona w Kotlinie Grabowskiej, w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim, w gminie Galewice. Wieś jest podzielona na 2 sołectwa: Galewice i Galewice A.Nowy Ochędzyn – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim, w gminie Sokolniki, przy drodze krajowej nr 8 z Wielunia do Wrocławia.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Herby Nowe – węzeł kolejowy i stacja przeładunkowa na magistrali węglowej, z połączeniem do linii Częstochowa – Lubliniec. Jedna z ważniejszych stacji strategicznych w kraju. Siedziba sekcji Herby Nowe wchodzącej w skład sekcji eksploatacji Lubliniec, gniazdo drużyn konduktorskich, całodobowa kasa biletowa (do 2004), stacjonarny bar "WARS". Stacja stanowi początek linii 181 (według D29) Herby Nowe – Oleśnica (przez Wieluń, Kępno i Syców).
  Czastary – wieś w Polsce, w Kaliskiem, na ziemi wieluńskiej, w województwie łódzkim, w powiecie wieruszowskim, siedziba gminy Czastary.
  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.
  Powiat ostrzeszowski – powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ostrzeszów.
  Droga ekspresowa S8 – budowana polska droga ekspresowa przebiegająca od Wrocławia do Białegostoku. Łączy aglomeracje: wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką. Trasa na odcinku Wrocław – Ostrów Maz. stanowi polską część trasy E67, natomiast odcinek Warszawa – Ostrów Maz. to polski odcinek trasy Via Baltica.
  Powiat wieluński – powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wieluń.
  Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.